تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی دوو, ریست لباسشویی دوو

ریست لباسشویی دوو

ریست لباسشویی دوو

نحوه ریست کردن لباسشویی دوو

همانگونه که می دانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مورد استفاده تر شدن لباسشویی آن را به یک وسیله پر کاربرد در هر خانه تبدیل کرده است، همین موضوع باعث شده است که در صورت خرابی این دستگاه ما با انبوهی از لباس های کثیف روبرو شویم. برند دوو جزو برندهای موفق در زمینه لوازم خانگی است که لباسشویی دوو یکی از با کیفیت ترین لباسشویی ها است که بیشتر مصرف کنندگان این دستگاه رضایت کامل را از این دستگاه دارند. اما در برخی از موارد شما نیاز دارید که لباسشویی خود را ریست نمایید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه ریست لباسشویی دوو آشنا شوید.

دلایل متوقف شدن لباسشویی دوو

شاید شما هم با این مشکل روبرو شده اید که هنگام کار با لباسشویی و قبل از استفاده از آن با این مشکل روبرو می شوید که لباسشویی شما متوقف شده است. دلایل مختلفی هستند که باعث بروز این مشکل در لباسشویی می شوند در ادامه چند مورد از آن ها را با هم بررسی می کنیم:

 1. نوسانات برق:

برای جلوگیری کردن از رسیدن آسیب از طریق نوسانات برق می توانید از یک محافط برق استفاده نمایید تا این نوسانات به حداقل رسیده و آسیب کمتری به لباسشویی شما وارد شود.

 1. قطعی برق:

شاید شما با این مشکل در بیشتر موارد در فصل تابستان روبرو شوید، این مشکل می تواند مشکلات آسیب های جدی به دستگاه های برقی شما از جمله لباسشویی وارد کند.

 1. ورود ناگهانی ولتاژ زیاد برق به لباسشویی:

در صورتی که به هر دلیل با یکی از این موارد گفته شدید و کلمه (ERROR) را در صفحه نمایش خود مشاهده کردید، می توانید به راحت ترین شکل ممکن یعنی (ریست لباسشویی دوو) آن را برطرف نمایید. برای اینکه خیلی راحت بتوانید مشکل خود را برطرف نمایید یک دکمه (RESET) ریست در لباسشویی طراحی شده است که بتوانید در چنین مواقعی برای ریست لباسشویی دوو اقدام نمایید اما نحوه ریست لباسشویی دوو قدیمی کاملا متفاومت است.

بیشتر بدانید: تعمیر لباسشویی دوو

ریست لباسشویی دوو

چگونگی ریست کردن ماشین لباسشویی های قدیمی

همانطور که می دانید از آن جا که لباسشویی های قدیمی دارای دکمه ریست نیستند، باید ریست لباسشویی دوو را به صورت دستی انجام دهید. در صورتی که می خواهید لباسشویی خود را به صورت دستی ریست نمایید، در اولین اقدام تنها باید لباسشویی را از برق بکشید. بعد از این مرحله باید با توجه به مدل لباسشویی، باید حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه صبر نمایید. حال اگر لباسشویی شما دارای دستگیره کنترل می باشد، حتما بررسی نمایید که در حالت final spin یا dry قرار نداشته باشد. اما در صورتی که لباسشویی شما دارای دکمه های کنترل برای انتخاب وضعبت است، باید توجه کنید که آن را در هر حالتی قرار دهید جزء حالت خشک کن یا spin.

بعد از انجام دادن این مراحل باید شیر آب و آبگیری لباسشویی را کنترل نمایید . از سالم بودن آن مطمئن شوید. همانطور که در قسمت قبلی مقاله اشاره کردیم بعد از گذشت 1 دقیقه، مجددا لباسشویی را به برق متصل نمایید و دکممه start  را فشار دهید.

چه زمانی نیاز به ریست لباسشویی دوو داریم

شما عزیزان زمانی نیاز به ریست لبساشویی دارید که برای لباسشویی شما مفید باشد و یا یکی از این مشکلات برای شما افتاده باشد:

 • بروز پیام خطا (error) بر روی صفحه نمایش لباسشویی
 • قطع و وصل شدن
 • نامناسب بودن ولتاژ ورودی به لباسشویی
 • انتخاب کردن اشتباه یک برنامه در لباسشویی
 • هنگامی که لباسشویی بر روی یک برنامه قفل شده است
 • صفحه نمایش لباسشویی دوو چشمک میزند

قبل از اینکه قصد ریست لباسشویی دوو را دارید باید احتیاط نمایید

در صورتی که می خواهید برای ریست لباسشویی دوو اقدام نمایید، مخصوصا در مواردی که ماشین لباسشویی کلا روشن نمی شود و یا در هنگام کار کردن کردن ناگهان متوقف شده است، حتما باید موارد زیر را کنترل نمایید. این نکاتی که قرار است با آن ها آشنا شویم کاملا آشکار هستند در برخی از موارد از چشم ما پنهان می مانند و با برطرف کردن آن ها مشکل به راحتی برطرف می شود.

 1. در اولین اقدام باید از سالم بودن پریز برق و دو شاخه مطمئن شوید. این امکان وجود دارد پریزی که سیم لباسشویی را به آن متصل می کنید، دچار اختلال بوده و برق در آن جریان نداشته باشد. برای بررسی کردن پریز لازم است که دوشاخه وسیله برقی دیگری را به آن وصل نمایید تا متوجه شوید سالم است یا خراب.
 2. موضوعی که قابل توجه است این است که علت کار نکردن ماشین لباسشویی دوو می تواند به دلیل زیاد بودن وزن لباس ها باشد. هیچ وقت نباید وزن لباس های داخل لباسشویی بیشتر از ظرفیت درج شده روی آن باشد، به عنوان مثال در صورتی که در لباسشویی 7 کیلوگرمی بیشتر از 10 کیلو لباس بریزید، ماشین لباسشویی اجازه روشن شدن را به شما نمی دهد.
 3. باز و بسته کردن درب لباسشویی برای چند بار.
 4. درب لباسشویی را به خوبی بررسی نمایید، در صورتی که درب لباسشویی به خوبی بسته نباشد لباسشویی عمل شستشو را انجام نمی دهد.
 5. شلنگ تخلیه را بررسی نمایید و مطمئن شوید که مسدود نشده است، در صورتی که شلنگ تخلیه دچار گرفتی شده است، آن را تمیز نمایید.

در صورتی که تمامی موارد بالا را بررسی کردید اما هیچ مشکلی در آن ها وجود نداشت، الان می توانید برای ریست لباسشویی دوو اقدام نمایید.

نحوه ریست لباسشویی دوو در مدل هایی که دارای دکمه ریست نمی باشند:

این امکان وجود دارد که در برخی از مدل های قدیمی لباسشویی دوو، دکمه ریست طراحی نشده باشد که این لباسشویی ها را باید با توجه به موارد زیر ریست نماییم:

 1. در اولین مرحله باید لباسشویی را از برق به مدت 1 دقیقه جدا نمایید.
 2. و دوباره بعد از 1 دقیقه لباسشویی را به برق بزنید.
 3. بعد از اینکه لباسشویی را دوباره به برق وصل کرده اید، درب آن را 6 دفعه به مدت 12 ثانیه باز و بسته کنید.
 4. حالا لباسشویی شما ریست شده است، در این مرحله باید لباسشویی را با یک تکه لباس و یا بدون هیچ لباسی روی دور شستشو قرار دهید تا عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که لباسشویی شما همچنان کار نمی کند، باید با یک تکنسین متخصص تعمیر لباسشویی دوو تماس بگیرید و مشکل لباسشویی خود را برطرف نماید.

ریست لباسشویی دوونحوه ریست لباسشویی دوو در مدل های پیشرفته:

مدل های پیشرفته لباسشویی دو به دلیل داشتن دکمه ریست، عملکرد ریست لباسشویی در آن ها به راحتی انجام می شود و تنها باید دکمه ریست را فشار دهید. به این موضوع توجه داشته باشید که در بعضی از مدل ها باید این دکمه را به مدت چند ثانیه فشار دهید. توصیه ما به شما این است که به دفترچه راهنمای لباسشویی دوو خود مراجعه نمایید، در دفترچه راهنما به طور کامل چگونگی ریست ماشین لباسشویی دوو را توضیح داده است.

نکته ای در رابطه با ریست لباسشویی دوو

در برخی از موارد دیده شده است که دستگاه های دارای دکمه ریست، این دکمه در دستگاه شان خراب شده است و اصلا کار نمی کند. در صورت بروز اینگونه مشکل مواردی که گفته می شود را بررسی نمایید امکان اختلال در ارتباط این قطعات باشد که اگر مشکل از این موارد باشد که باید از یک تکنسین متخصص تعمیر لباسشویی دوو برای برطرف کردن مشکل لباسشویی کمک بگیرید.

این قطعات شامل: قفل کننده ها، تایمر و با سوئیچ درب لباشویی می باشد.

شما دوستان عزیز می توانید در صورت بروز مشکل برای لباسشویی خود به نمایندگی تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید و از خدمات ما در زمینه تعمیر لباسشویی دوو و تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی مانند تعمیر لباسشویی پاکشوما، تعمیر لباسشویی الجی، تعمیر لباسشویی زیروات، تعمیر لباسشویی مدیا، تعمیر لباسشویی ارج ، تعمیر لباسشویی سامسونگ ، تعمیر لباسشویی بهی و … استفاده نمایید.

برای اینکه از خدمات ما بهره مند شوید می توانید با یکی از شماره های ثبت شده نمایندگی تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید و خرابی دستگاه خود را ثبت نمایید. همچنین شما دوستان عزیز می توانید به صورت آنلاین در 24 شبانه روز خرابی دستگاه خود را ثبت نماید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند و بعد از هماهنگی های لازم به اعزام تعمیرکار به محل جهت تعمیر لباسشویی دوو شما بپردازد.

راه های ارتباط با نمایندگی تعمیرگاه مجاز دوو :

77166615_22737566_44287993_33812686

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها