تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی دوو, تعمیر لوازم خانگی

تعمیر لباسشویی دوو

تعمیر لباسشویی دوو

تعمیر لباسشویی دوو در تعمیرگاه مجاز

لباسشویی های دوو یکی از لوازم ضروری در هر مکانی به حساب می آیند که خراب شدن آن مساوی است با مختل شدن زندگی ما که در این صورت بهترین کار استفاده از خدمات یک مرکز معتبر مانند تعمیرگاه مجاز خواهد بود که تعمیر لباسشویی دوو را با علم روز دنیا ارائه می دهند. این مرکز، در تلاش است تا خدماتی که ارائه می دهد را با بالا ترین کیفیت در کمترین زمان و صرف هزینه هایی معقول و مناسب در اختیار مشتریان خود قرار دهد تا از هر نظر رضایت مشتریان را به خود جلب نماید.

همچنین تمامی قطعات مصرفی در تعویض یا تعمیرات ماشین لباسشویی دوو از نمونه های اصلی و بسیار با کیفیت می باشد که توسط تکنسین های مجموعه ی تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی در تمامی مناطق تهران انجام می شود. تعمیرگاه مجاز در خصوص تعمیر لباسشویی دوو دارای شعبات مختلفی در سطح تهران و کرج می باشد که برای ارتباط با آنها می توانید کلیک کنید. اگر روزی با مشکلاتی مانند روشن نشدن لباسشویی دوو، عدم تخلیه در آن یا … مواجه شدید، بهتر است آرامش خودتان را حفظ کنید، گوشی همراهتان را بردارید و فرم ثبت سفارش مربوط به تعمیرات لباسشویی دوو را پر کنید یا با شماره هایی که در همین مقاله موجود است تماس بگیرید تا در حداقل زمان ممکن به مشکلتان رسیدگی شود.

البته باید بررسی کنید که این مشکلات در صورت خطاهای جزئی ایجاد شده یا ایراد بزرگی باعث بوجود آمدن این مشکل شده. شما با کمی آموزش که در همین مقاله سعی داریم در اختیار شما بگذاریم می توانید مشکلات جزئی را برطرف کنید اما مشکلات تخصصی نیاز به تخصص بالایی هم دارد که تعمیرگاه مجاز سعی داشته از نیروی با تجربه و با دانش بالا در کار تعمیر لباسشویی دوو بهره بگیرد.

جهت آشنایی با روش های تعویض شیر برقی لباسشویی دوو یا تعویض تایمر لباسشویی دوو نیز میتوانید روی لینک کلیک کنید و مقالات مربوط به هر کدام را به صورت جداگانه مطالعه کنید.

خودت تعمیر کن

تعمیر لباسشویی دوو

ارور لباسشویی دوو

رفع کد خطای لباسشویی دوو

تعمیر خانگی ماشین لباسشویی دوو

در این مقاله قصد داریم تا خوانندگان را با تعمیر لباسشویی دوو آشنا کنیم و مروری داشته باشیم بر کدهای این ماشین لباسشویی که در هنگام نقص بر روی صفحه‌نمایش ظاهر می‌شوند.

لوازم‌خانگی کره‌ای اعم از ماشین لباسشویی یا خشک‌کن به دلیل کیفیت ساخت، استحکام بالا، قیمت رقابتی اعتماد مصرف‌کنندگان را به خود جلب کرده‌اند. مهم نیست که لوازم‌خانگی چقدر باکیفیت باشند، چراکه در طول زمان به دلیل نحوه استفاده متفاوت ممکن است معیوب شوند. در زیر به نحوه تعمیر لباسشویی دوو و رفع سریع معایب رخ‌داده خواهیم پرداخت. اکثر ماشین‌های لباسشویی مدرن دوو می‌توانند به طور مستقل عیوب رخ‌داده در سیستم را تشخیص دهند. به لطف کنترل الکترونیکی، این ماشین‌های لباسشویی تجهیزاتی که دچار ایراد می‌شوند را شناسایی و کاربر را در خصوص آن مطلع می‌سازند و کد خطای خاصی را روی نمایشگر نمایش می‌دهند. دستگاه‌های نیمه اتوماتیکی که صفحه‌نمایش ندارند، با روشن‌کردن نشانگری روی صفحه کنترل، صاحب‌خانه را از نقص دستگاه مطلع می‌کنند. رایج‌ترین خرابی‌هایی که در ماشین‌های لباسشویی دوو رخ می‌دهد به شرح زیر هستند. در ادامه به توضیح کدهای نشان‌داده‌شده و مفهوم ان‌ها خواهیم پرداخت:

OE   این خطا مشکل در سیستم تخلیه را گزارش می‌کند. یکی از دلایل احتمالی نقص پمپ آب، واردشدن صدمه به سیم‌های منبع تغذیه منتهی به پمپ است. امکان گرفتگی فیلتر سطل زباله و سایر قسمت‌های سیستم تخلیه را نیز فراموش نکنید. از طرف دیگر، شاید شلنگ تخلیه به‌درستی وصل نشده یا بیش از حد پیچ‌خورده است.

ارور لباسشویی دوو oe

IE   ورود بسیار کند آب به مخزن یا عدم ورود آن را گزارش می‌دهد. در بیشتر موارد، این کد نشان‌دهنده مشکلاتی در سیستم ماشین لباسشویی نیست. ممکن است فراموش کرده باشید که شیر آب ورودی را باز کنید، در نتیجه ماشین لباسشویی نمی‌تواند آب را دریافت کند. شاید هم فشار آب ناکافی باشد. اگر این‌طور نیست، شلنگ آب ورودی را از نظر پیچ‌خوردگی و گرفتگی چک کنید، فیلتر واقع در ورودی لوله را بشویید. در موارد نادر، کد عدم توانایی در تنظیم فشار آب و میزان مصرف آب را نشان می‌دهد. نقص در عملکرد شیر القائی را فراموش نکنید.

ارور لباسشویی دوو ie

UE  ممکن است در طول فرایند شستشو این خطا روی صفحه‌نمایش ظاهر شود که مربوط به عدم تعادل در مخزن است. یکی دیگر از دلایل نمایش کد، نصب نامناسب است، مثلاً ماشین لباسشویی روی سطح ناهموار قرار گیرد و تراز نباشد. این نوع خطا به‌ندرت رخ می‌دهد.

ارور لباسشویی دوو ue

 LE  نشان‌ می‌دهد که دریچه محکم بسته نشده است. ممکن است قفل دریچه خراب شده باشد. همچنین، دریچه ممکن است به دلیل ساییدگی لولا خوب بسته نشود.

ارور لباسشویی دوو le

H6 این کد بر روی صفحه‌ نمایش ماشین لباسشویی دوو خطای جریان نشتی مدار در آب‌گرم‌کن را نشان می‌دهد. در بیشتر موارد، گرمکن خراب می‌شود، در این شرایط، المنت دیگر باید جایگزین شود.

ارور لباسشویی دووH6

E8  این کد برای ماشین لباسشویی مجهز به سنسور راه‌اندازی معمولی است و نقص عملکرد در المنت اندازه‌گیری و نیاز به نصب سنسور بار جدید را نشان می‌دهد.

ارور لباسشویی دووE8

E9 زمانی که این کد بر روی صفحه‌نمایش ماشین لباسشویی دوو ظاهر می‌شود حاکی از خرابی سوئیچ فشاری (کنترلر فشار) یا سوئیچ سطحی است. برای اطمینان از محکم‌بودن اتصال لوله به المنت، باید شیلنگ منتهی به سنسور آبگیری را بررسی کنید. ممکن است نیاز به تعویض سوئیچ فشار داشته باشید.

e9 ارور لباسشویی دوو

با داشتن اطلاعات کافی از این کدها می‌توانید به میزان زیادی در زمان عیب‌یابی و تعمیر لباسشویی دوو خود صرفه جویی کنید. تعیین خطا به طور قابل‌توجهی دامنه عیب‌یابی رخ‌داده در سیستم را تسهیل می‌کند.

خرابی‌های رایج ماشین لباسشویی دوو و علل آنها

خرابی های معمولی و علل آنها

پس از ارزیابی کدهای خطای لیست شده، می‌توانید متوجه شوید که کدام اجزا و قطعات ماشین لباسشویی دوو آسیب‌پذیرتر هستند. در ماشین لباسشویی برندهای دیگر نیز، سیستم گرمایش‌‌، سنسور سطح مایع اغلب آسیب می‌بیند و فیلتر تخلیه مسدود می‌شود. علاوه بر این، صاحبان ماشین لباسشویی هوشمند دوو با مشکلات بالقوه  زیر نیز روبرو می‌شوند: ماشین لباسشویی دوو اغلب دچار نقص عملکرد واحد کنترل اصلی می‌شوند که عوامل زیادی می‌توانند این نقص عملکرد را نشان دهند، به‌عنوان‌مثال، توقف زودهنگام فرایند شستشو، یا برعکس، اجرای برنامه شستشو به‌صورت بسیار طولانی. آب‌کشی‌نکردن لباس‌ها از سوی ماشین لباسشویی نیز می‌تواند به نقص در بخش الکترونیک اشاره کند. گرفتگی توری فیلتر در شیلنگ ورودی آب؛ خرابی سنسور دما  همان‌طور که با گرم‌نکردن آب به‌اندازه کافی یا توقف عملکرد ماشین لباسشویی هنگام شستشو، پارگی تسمه محرک؛ نشتی از زیر دریچه به دلیل فرسودگی تسمه آب‌بندی و غیره نیز قابل‌مشاهده هستند.

عیوب ذکر شده در قطعات عمودی و قسمت‌های جلویی برند دوو رایج است. موارد نام‌برده‌شده در تمامی مدل‌های ماشین لباسشویی آسیب‌پذیر هستند. مخزن ماشین لباسشویی نیز همواره در معرض زنگ‌زدگی و سایش است. برای استفاده بهینه و صرف‌نکردن هزینه گزاف برای تعمیر لباسشویی دوو، باید موارد زیر را مدنظر داشته باشید:

تعویض قطعات و جلوگیری از سایش بیش از حد؛ جلوگیری از ورود آب بیش از حد سخت و آلوده به لباسشویی؛ جلوگیری از نوسانات برق؛ عدم استفاده از مواد شوینده باکیفیت پایین در لباسشویی. برخی از نقص‌ها را خودتان کاملاً می‌توانید رفع کنید. قبل از شروع، باید به‌دقت مشکل را پیدا و ببینید از پس آن برمی‌آیید یا نه؟ در این قسمت به تجزیه‌وتحلیل برخی معایب متداول و نحوه تعمیر لباسشویی دوو می‌پردازیم.

نحوة تعمیر سنسور سطح آب

نقص در عملکرد سوئیچ فشار می‌تواند باعث کندی ورود آب به سیستم یا عدم ورود آب به ماشین لباسشویی شود. بررسی قطعه به‌ منظور اطلاع از میزان خرابی ضروری است و اقدامات به شرح زیر خواهد بود: پوشش بالایی بدنه دستگاه را بردارید. سوئیچ فشار را روی دیوار لباسشویی، نزدیک پایه درب پیدا کنید. سرلوله را از سنسور جدا کنید. برای این کار، ممکن است به انبردست نیاز باشد. شلنگ را عوض، لوله نازک را در آن وارد کنید.  هنگامی که سوئیچ فشار به‌خوبی کار کند، تقه‌ها باید به‌وضوح شنیده شوند. لوله‌ها را نیز از نظر نقص بررسی کنید.

نحوة تعمیر سنسور سطح آب

تعمیر پرسوستات در ماشین لباسشویی دوو

اگر آسیبی بر روی لوله‌ها مشاهده کردید، لازم است نازل‌ها (سر شیلنگ) را تعویض و قسمتی که منسدد شده به‌صورت کامل پاک‌سازی کنید. هنگام الصاق لوله‌ها باید سوئیچ فشار را عوض کنید.

رفع مشکلات مربوط به آب در ماشین لباسشویی دوو

این نوع ایراد را نیز می‌توان به‌تنهایی و بدون کمک‌گرفتن از استادکار ماهر برطرف کرد. در بیشتر موارد، شستشوی فیلتر آب و شیلنگ ورودی کافی است و مراحل به ترتیب ذیل انجام می‌شود:

در دیواره پشتی ماشین لباسشویی دوو شلنگ ورودی آب را جدا کنید در انتهای لوله تور فیلتر را خواهید دید که باید جدا و به خوبی تمیز شود. علاوه بر این، شلنگ ورودی را بررسی، آن را با آب بشویید.

پس از بستن مجدد، شستشوی آزمایشی انجام دهید تا از چکه نکردن و رفع عیب اطمینان حاصل کنید. اگر هنوز مشکل برطرف نشد، باید شیر ورودی را بررسی و در صورت لزوم آن را تعویض کنید. اگر نمی توانید به تنهایی ایراد ماشین لباسشویی را برطرف کنید، بهتر است با کارشناسان امر تماس بگیرید.

 

استفاده از خدمات تعمیرگاه مجاز امتیاز های زیر را برای شما به همراه دارد:

تعویض تایمر لباسشویی دوو

نصب ماشین لباسشویی دوو

نکاتی از اتصال الکتریکی که در نصب لباسشویی دوو باید به آنها توجه داشت:

 • ترجیحا از محافظ برق استفاده کنید تا نوسان برق باعث سوخت برد الکتریکی نشود.
 • پریزی را مخصوص لباسشویی قرار دهید و به طور مداوم دو شاخه را جابجا نکنید.
 • حداکثر فاصله ای که بین پریز یا محافظ با لباسشویی باید باشد 1 متر و نیم است.
 • هر چه فاصله ی بین لباسشویی و پریز کمتر باشد، بهتر است؛ چرا که سیم دستگاه کشیده نمی شود.
 • اگر مشاهده کردید که سیم برق لباسشویی دوو آسیب دیده یا پاره شده، همان لحظه با مرکز تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی تماس بگیرید و مشاوران ما را در جریان مشکل پیش آمده قرار بدهید.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در کرج

برند دوو از دانش و فناوری بالا در جهت تولید لباسشویی های دوو استفاده کرده که همین امر موجب شده تا تعمیر لباسشویی دوو نیز تجربه و دانش بالایی را طلب کند و در صورتی که افراد غیرمتخصص نسبت به تعمیر این دستگاه ها اقدام کنند، ممکن است هم خرابی بیشتر شود، هم در صورت بی احتیاطی و ایجاد اختلال در سیم کشی دستگاه، خطراتی مانند برق گرفتگی وجود داشته باشد.

از این جهت بهترین کار آن است که در صورت خراب شدن دستگاه، به مراکز تایید شده و مجاز برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو مراجعه کنید. اگر در کرج یا استان البرز هستید، می توانید برای تعمیر دستگاه خود به تعمیرگاه مجاز، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در کرج مراجعه نمایید.

دقت و سرعت بالا در تعمیر:

تعمیرگاه مجاز لباسشویی دوو با بهره گیری از متخصص تعمیرات انواع خرابی های ماشین لباسشویی دوو را با بالاترین سرعت و بهترین کیفیت انجام می دهد.

انجام خدمات تعمیر در محل:

با استفاده از خدمات تعمیرگاه مجاز، نیازی به حمل و نقل دستگاه نیست، شما می توانید خدمات مربوط به تعمیر لباسشویی دوو را در منزل خود دریافت نمایید.

مشاوره و راهنمایی با کیفیت بالا:

برای امور تخصصی مثل تعمیرات ماشین لباسشویی دوو، راهنمایی های یک شخص با تجربه می تواند بسیار کارآمد باشد. متخصصان تعمیر لباسشویی دوو همیشه سعی کرده اند در کنار خدماتی که ارائه می دهند آموزش هایی را نیز در راستای استفاده ی صحیح لباسشویی در اختیار مشتریان این مجموعه قرار دهند.

مشکلات احتمالی در لباسشویی دوو و تعمیر لباسشویی دوو

 • دیگ لباسشویی دوو نمی چرخد، چه مشکلی رخ داده؟

اولین مورد قرار دادن حجم بالایی از لباس هاست. همچنین ایراد در موارد زیر می تواند موجب بروز این مشکل باشد:

 1. پاره شدن یا ایراد داشتن تسمه
 2. خراب شدن بلبرینگ لباسشویی
 3. خراب شدن موتور دستگاه
 • حال برای حل این مشکل و تعمیر لباسشویی دوو چه باید کرد؟

لباس، پارچه و پتو را مناسب با حجمی که برای دستگاه در نظر گرفته شده، بریزید و اگر مقدار البسه ی شما زیاد است، آن ها را تقسیم کنید و در چند مرحله بشویید. همچنین تعمیر قسمت های اصلی را به متخصصین تعمیرگاه مجاز بسپارید تا پس از بررسی های لازم در صدد تعمیر یا تعویض آن ها بر آیند. همچنین می توانید برای خواندن برنامه های شستشوی لباسشویی دوو بر روی لینک کلیک کنید.

 • لباسشویی دوو دچار آبریزی و نشتی آب شده، ایراد از کجاست؟

 1. لوله های ورودی و خروجی آب (تخلیه)، دچار پارگی شده یا از جای خود در آمده.
 2. شاید لوله ی تخلیه توسط یک شیء خارجی مسدود شده باشد.
 3. البته این امکان نیز وجود دارد که پودر زیادی داخل دستگاه ریخته باشید و توسط همان، مسیر خروجی مسدود شده باشد.
 • برای رفع این مشکل و تعمیرات لباسشویی دوو چه کاری انجام دهیم؟

 1. ابتدا بررسی کنید، اگر لوله ها از جای خود در آمده اند، آنها را با کمی فشار در جای خود محکم کنید.
 2. مواد شوینده ی مناسب لباسشویی و مقدار اندازه استفاده کنید.
 3. برای حل مشکلات خاص تر در این زمینه نیز می توانید از مشاوران و تعمیر کاران حاضر در تعمیرگاه مجاز کمک بگیرید.
 • لباسشویی به برق شهری متصل است، اما روشن نمی شود، مشکل چیست؟

شاید شما هم با این اتفاق روبرو شده اید که بعد از چرخاندن ولوم تایمر و یا در صورت دادن برنامه به برد، لباسشویی دوو شما روشن نشود که در این صورت دلایل مختلفی مانند دلایلی که میگوییم می تواند باعث بروز این مشکل شود:

 1. در دستگاه برق وجود ندارد.
 2. دوشاخه ی لباسشویی معیوب شده.
 3. شاید در قسمت میکروسوئیچ و رابط های آن مشکلی بوجود آمده باشد.
 • برای حل این مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی دوو چه کاری باید کرد؟

 1. اول از اتصال دوشاخه ی لباسشویی با پریز مطمئن شوید. البته هم دو شاخه هم پریز برق باید سالم باشند.
 2. برای اطمینان از سالم بودن دو شاخه، زمانی که به برق متصل است، آن را توسط ولت متر مورد بررسی قرار بدهید.
 3. در صورتی که خودتان از پس کار تعمیر لباسشویی دوو بر نمی آیید بهتر است از نمایندگی تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی درخواست کمک کنید.

همچنین می توانید با کلیک بر روی لینک از دفترچه راهنمای لباسشویی دوو استفاده کنید.

معرفی برخی از کد خطا ها در لباسشویی دوو:

کد OE مشکل را در سیم ها، اتصالات شیر برقی، پمپ تخلیه و سنسور سطح آب نشان می دهد که با تخلیه نشدن آب از لباسشویی به ما هشدار می دهد.

کد H4 مشکل را در سنسور دما و سنسور سطح آب نشان می دهد که با گرم شدن بیش از حد بدنه ی لباسشویی هشدار می دهد.

کد E8 مشکل در اتصالات موتور همچنین متوازن نبود بار را نشان می دهد که به ما می گوید موتور شستشو دچار خطا شده.

کد H1 مشکل را در سنسور دما و سنسور خشک کن دستگاه تشخیص داده و به ما هشدار می دهد که سنسور دمای خشک کن خراب شده.

کد H6 مشکل را در قسمت سیم ها، المنت حرارتی شستشو و ترمیستور تشخیص داده که می گوید المنت حرارتی لباسشویی دچار ایراد و مشکل شده.

کد LE مشکل را در قسمت های درب و مجموعه ی قفل آن نشان می دهد که می گوید درب لباسشویی بسته نشده و باز مانده.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی کد خطا های لباسشویی دوو کلیک کنید.

شما میتوانید با کلیک بر روی لینک، نحوه ی رفع کد خطا ها و ریست لباسشویی دوو را بخوانید.

نمایندگی تعمیرگاه مجاز دوو

ثبت درخواست در مرکز تعمیرگاه مجاز از طریق راه های ارتباطی زیر:

شما عزیزان میتوانید در صورت مواجه شدن با هرمشکل در لباسشویی دوو به تعمیرگاه مجاز دوو مراجعه کنید یا از طریق تماس با شماره های موجود در سایت، و شرح خرابی دستگاه برای مشاوران ما منتظر باشید تا تکنسین مربوطه از نمایندگی به محل مورد نظرتان اعزام شود.

همینطور می توانید فرمی که در این مقاله قرار داده ایم را پر کنید و سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید، در این روش مشاوران ما پس از مشاهده ی فرم، با شما تماس میگیرند و بعد از هماهنگ کردن زمان و مکان مراجعه، تعمیر کار را اعزام می کنند.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در تهران

تعمیر لباسشویی دوو در محل مزایای زیر را برای شما به همراه دارد:

نیازی نیست تا لباسشویی را جابجا کنید و هزینه ای بابت جابجایی پرداخت کنید.
تمامی مراحل تعمیر را می توانید نظاره و مدیریت کنید.
با حضور تعمیر کار در محل مورد نظر شما، در هزینه ها و زمانتان صرفه جویی کرده اید.

اگر لباسشویی دوو در منزل شما دچار لرزش های شدید می شود، روی لینک کلیک کنید، دلایل و همچنین رفع این ایراد را به صورت کامل بخوانید.

اینستاگرام تعمیرگاه مجاز

جهت مشاهده ویدیوهای آموزشی تعمیرگاه مجاز در زمینه نگهداری و  تعمیرات لوازم خانگی در اینستاگرام روی لینک کلیک کنید.

شماره های تماس:

021-77166615

021-44287993

ثبت سفارش

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 85 میانگین: 4.7]

نوشته های مشابه

8 دیدگاه در “تعمیر لباسشویی دوو

 1. مرادی گفت:

  سلام من لباسشویی دوو دارم الان یه مدته موقعی که کار میکنه از زیر آب میده مشکلش چطور حل میشه

  1. vip_admin گفت:

   علت های مختلفی داره باید چک کنید که آبریزی از کجاست
   شلنگ ها و اتصالات ، لاستیک ، و یا خود دیگ

 2. زمانی گفت:

  سلام لباسشویی من حین کار از زیزش یکم آب میده مشکلشو چطور میتونم حل کنم

  1. vip_admin گفت:

   سلام باید ببینید از کجا آبریزی داره لاستیک یا شلنگ ها و یا دیگ

 3. مهربان گفت:

  با سلام خواستم بپرسم اگر برد دستگاه خراب شده باشه چقدر هزینه تعمیرش میشه؟

  1. vip_admin گفت:

   سلام
   هزینه تعمیر برد باید توسظ تکنسین مربوط و بعد از بازدید دستگاه گفته شود

 4. سامان گفت:

  خدمات و سریش دهی عالی

  1. vip_admin گفت:

   ممنون از انتخاب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.