آموزش تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی الجی, تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی

تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی

تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی

تعمیر و تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

یکی از اصلی ترین قطعات بکار رفته در لباسشویی که وظیفه اصلی آن کنترل کردن میزان آب ورودی به لباسشویی در هنگام شستشو است شیر برقی لباسشویی ال جی می باشد. در کل شیرهای بکار رفته در لبساشویی به دو دسته تقسیم می شوند که این دو دسته شامل: شیر برقی آب سرد و شیر برقی آب گرم می باشد. اما موضوع دیگری که قابل توجه است این است که در ماشین لباسشویی های جدید تنها یک شیر برقی طراحی می شود که آن هم شیر برقی آب سرد می باشد که آب گرم مورد نیاز در لباسشویی های مدرن از طریق شیر برقی آب گرم تهیه نمی شود و بلکه از طریق، المنت هیتر لباسشویی تامین می شود، پس از این موضوع نتیجه میگیریم که در ماشین لباسشویی های جدید شیر برقی جدا برای آب گرم تهیه نشده است. در صورتی که شما دوستان عزیز نیاز به تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی و یا تعمیر شیر برقی لباسشویی الجی دارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

اما در برخی از موارد تنها دلیلی که باعث بروز مشکل در ماشین لباسشویی ال جی می شود خرابی شیر برقی آن می باشد. بروز مشکل در شیر برقی ها معمولا برای شیر برقی آب سرد رخ می دهد و مشکل پیش آمده به این گونه است که آب در مسیر آن یخ می زند. در صورتی که با این مشکل روبرو شویم اختلال به این صورت پیش می آید که آب موجود در لوله ها یخ می زند و منبسط می شود که همین موضوع باعث نشتی در شیر برقی لباسشویی می شود.

بروز اختلال برای شیر برقی لباسشویی ال جی

این امکان وجود دارد که خرابی پیش آمده در ماشین لباسشویی شما به دلیل اختلال در شیر برقی لباسشویی ال جی نباشد، در این گونه موارد برای اینکه مطمئن شوید خرابی مربوط به شیر برقی نیست باید باید برخی به بررسی لباسشویی بپردازید. در اولین اقدام باید به بررسی این مسئله بپردازید که نشتی لباسشویی از کدام قسمت آن می باشد. به این موضوع توجه داشته باشید در صورت نشتی آب از زیر لباسشویی و یا قسمت پشتی آن باشد احتمال اینکه مشکل پیش آمده در شیر برقی لباسشویی باشد زیاد است که در این صورت باید برای تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی و یا تعمیر شیر برقی لباسشویی ال جی اقدام کنید. ( به خصوص اگر لاستیک لباسشویی سالم است و نشتی ندارد.

موضوع دیگری که قابل توجه است و باید آن را به خوبی بررسی کرد هنگامی است که نشتی آب در زمان آبگیری اتفاق می افتد باید بدانید مشکل پیش آمده مربوط به خرابی شیر برقی می باشد. اما توصیه ما به شما این است که از خدمات تخصصی تعمیرگاه مجاز در زمینه تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی و تعمیر شیر برقی لباسشویی ال جی استفاده نمایید. اما در صورتی که خودتان می خواهید به تعمیر و یا تعویض این قطعه بپردازید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا از آموزش های تعمیرگاه مجاز در این زمینه استفاده نمایید.

بیشتر بدانیذ : تعمیرات لباسشویی الجی

 

تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی

شما دوستان عزیز برای اینکه برای تعمیر شیر برقی لباسشویی ال جی اقدام نمایید نیاز به ابزارهایی دارید که این ابزارها شامل این موارد می شوند:

  • شیر برقی جدید که به تازگی تهیه کرده اید
  • پیچ گوشتی
  • انبر دست

پس به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی این ابزارها را تهیه فرمایید.

بعد از اینکه ابزارها را تهیه کردید مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

  1. قطع کردن ارتباط دستگاه با برق:

قبل از هر اقدامی باید دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز برق جدا نمایید، تا در هنگام تعمیر شیر برقی لباسشویی ال جی آسیبی به شما وارد نشود.

تشخیص نشتی آب شیر برقی لباسشویی ال جی:

برای تشخیص نشتی لباسشویی باید اقداماتی را انجام دهید که در ادامه آن ها را باهم بررسی می کنیم. در اولین اقدام باید پیچ های پنل که در پشت لباسشویی است و در برخی از (مدل های دیگر در کنار هم تهیه شده است) را باز نمایید تا بتوانید پنل را جدا نمایید برای جدا کردن پنل آن را به سمت عقب بکشید تا خارج شود. در صورتی که پنل را جدا کرده اید می توانید شیر برقی ها را مشاهده نمایید. (دو شیر برقی مشاهده می کنید که یکی از آن ها مخصوص آب سرد و دیگری مخصوص آب گرم می شود). اما برای تشخیص راحت این شیر برقی ها، شیر برقی آب گرم قرمز رنگ می باشد و شیر برقی آب سرد آبی رنگ است. این امکان وجود دارد که در برخی از مدل ها شیر برقی آب گرم و سرد به هم متصل هستند. حال برای اینکه از نشتی داشتن شیر برقی مطمئن شوید می توانید به اطراف آن دست بزنید. این امکان وجود دارد که قسمتی که نشتی دارد دچار رسوب زدایی می شود.

بیشتر بدانیذ : تعمیر ماشین لباسشویی الجی

خارج کردن شیر برقی خراب شده:

اولین اقدامی برای خارج کردن شیر برقی لباسشویی الجی نیاز است انجام دهید، جدا کردن اتصالات برقی لباسشویی یا همان (دسته سیم ها) است. برای جداسازی دسته سیم ها باید از پیچ گوشتی استفاده کنید. بعد از اینکه دسته سیم ها را جدا کردید باید شلنگ هایی که به شیر برقی متصل هستند را نیز جدا نمایید. برای خارج کردن این سیم ها می توانید از انبرد دست کمک بگیرید و با کمی نیروی دست آن را خارج نمایید. بعد از جدا کردن اتصالات برقی و آبی شیر برقی، نوبت به در آوردن شیر برقی لباسشویی ال جی از دستگاه است. برای اینکه به جداسازی شیر برقی بپردازید، باید به شیوه اتصال شیر برقی آن توجه کنید و راه آن را پیدا کنید. (توجه نمایید که در مدل های مختلف لباسشویی شیوه کار این قطعه متفاوت است).

وصل کردن شیر برقی جدید:

حال به خوبی شیر برقی قبلی و آسیب دیده را جدا کرده ایم، حال در این قسمت بای شیر برقی جدیدی را که تهیه کرده ایم را در لباسشویی قرار دهیم. بعد از آن که شیر برقی لباسشویی ال جی را جای گذاری کردید باید شلنگ ها و اتصالات برقی را مثل قبل نصب نمایید. انجام دادن این کار نیازمند دقت بالایی است زیرا این امکان وجود دارد در لباسشویی با مشکل روبرو شوید. بعد از آن باید پنل لباسشویی را وصل نمایید تا لباسشویی شروع به کار کند.

بیشتر بدانیذ : تعمیر لباسشویی الجی

 

تعمیر لباسشویی الجی 

در صورتی که شما عزیزان مصرف کننده لباسشویی ال جی هستید و لباسشویی شما با مشکل روبرو شده است که روشن نمی شود و یا در حین کار و سیر شستشو با مشکل روبرو شده است، ما به شما عزیزان توصیه می کنیم که از یک تکنسین برای عیب یابی لباسشویی الجی خود کمک بگیرید. بهتر است که تا قبل از رسیدن تکنسین برای روشن کردن لباسشویی اقدام نکنید زیرا این امکان وجود دارد که آسیب های بیشتری به لباسشویی وارد نمایید. بعد از اینکه اعزام تعمیرکار لباسشویی به محل مورد نظر شما اعزام شد مشکل پیش آمده را کامل برای آن بازگو نمایید و در صورتی که خودتان برای تعمیر آن اقدام کرده اید و با مشکل روبرو شده اید بازگو نمایید تا بتواند مشکل لباسشویی شما را به خوبی برطرف کنند.

تعیرگاه مجاز تعمیر لباسشویی ال جی با همکاری تکنسین های متخصص آماده ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت در زمینه تعمیرات لباسشویی ال جی، سرویس لباسشویی ال جی و تعویض قطعات لباسشویی ال جی به شما عزیزان است. در صورتی که لباسشویی شما با مشکل روبرو شده است و نیاز دارید که از خدمات ما در نمایندگی تعمیرگاه مجاز استفاده نمایید می توانید با یکی از شماره های ثبت شده شرکت در سایت تماس بگیرید و یا از طریق فرم ثبت سفارش آنلاین خرابی جهت تعمیر لباسشویی الجی خود را ثبت نمایید.

اما به این موضوع توجه داشته باشید که خدمات تعمیرگاه مجاز الجی نمی شود و شما عزیزان که از هر برند لباسشویی استفاده می کنید و لباسشویی شما با مشکل روبرو شده است به نمایندگی تعمیرگاه مجاز لباسشویی مراجعه نمایید و از خدمات در زمینه: تعمیر لباسشویی ارج، تعمیر لباسشویی مدیا، تعمیر لباسشویی ایندزیت، تعمیر لباسشویی دوو ، تعمیر لباسشویی زیرووات و … استفاده نمایید.

راه های ارتباط با نمایندگی تعمیرگاه مجاز الجی :

77166615_22737566_442887993_33812686

[gravityform id=”1″ title=”true” description=”true”]

مطالب مرتبط

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها