نصب لباسشویی, وبلاگ

نصب لباسشویی

نصب لباسشویی

نصب ماشین لباسشویی

یکی از بهترین راه هایی که میشه توی هزینه ها صرفه جویی کرد استفاده از ماشین لباسشویی و با این کار نه تنها توی وقت و زمان بلکه توی هزینه پودر و شوینده و آب هم صرفه جویی میشود توی این دوره و زمونه دیگه کمتر کسی رو میشه دید که با دست لباس هارو بشوره مخصوصا اگر آپارتمان نشین هم باشد، پس بهتره که اگر از لباسشویی استفاده نمیکنید کم کم به فکر باشید تا یک لباسشویی خوب و مناسب تهیه کنید، یک مورد مهم که باید بگم مرحله بعد از خرید لباسشویی است که بسیار هم مهم است و اون نصب لباسشویی و راه اندازی آن است.

خیلی از شرکت هایی که از آنها لباسشویی تهیه میکنید خودشان جهت نصب و راه اندازی لباسشویی شما مراجعه میکنند و دستگاه شما را نصب و گارانتی لباسشویی مکنند، اما ممکن  است شما دستگاه تان را بدون گارانتی تهیه کرده باشید و یا نصب مجدد باشد و خودتان بخواهید این کار را انجام دهید، این مقاله به شما کمک میکنه بتوانید با ساده ترین روش لباسشویی خود را نصب و تراز نمایید.

نکته مهمی که قبل از خرید لباسشویی باید به آن توجه کنید فارق از برند و مدل دستگاه چند کیلویی بودن دستگاه است و با توجه به نیاز شما باید ببینید که به کدام مدل از لباسشویی احتیاج دارید، همانطور که میدانید مدل های مختلفی از لباسشویی ها در بازار موجود است مانند مینی واش، دو قلو، تمام اوتومات و غیره … شما با ید با توجه به نیاز و تعداد نفرات خانواده لباسشویی مورد نیاز خود را تهیه فرمایید.

نصب ماشین لباسشویی

نحوه نصب لوله کشی و اتصالات

راه اندازی ماشین لباسشویی

پیدا کردن و انتخاب یک مکان مناسب برای نصب لباسشویی:

شما دوستان عزیز باید به این موضوع توجه داشته باشید با توجه به وضعیت زندگی گزینه های نصب و راه اندازی لباسشویی برای شما محدود نباشد. حالا با توجه به این موضوع شما باید برای تصب لباسشویی مکانی را پیدا کند که تخت و هموار و بدون شیب باشد و همچنین باید به این موضوع توجه کنید که محلی که لباسشویی در آنجا نصب میشود باید به آب سرد و گرم، مجلی برای تخلیه آب لباسشویی و پریز برق برای روشن شدن لباسشویی دسترسی داشته باشد. حالا با توجه به این نکات شما باید به فکر پیدا کردن محلی صاف و هموار برای نصب لباسشویی باشید که نصب کردن لباسشویی در سطح صاف و بدون شیب بهترین گزینه است.

همچنین باید به این موضوع توجه کرد که لباسشویی باید باید دور از منابع گرمایش مانند اجاق گاز، رادیاتور و شومینه باشد.

به همین دلیل برای نصب و راه اندازی لباسشویی رعایت الزامات ابزاری مهم است که همین موضوع باعث میشود بعضی از خانه ها و آپارتمان ها از اتاق رختشویی استفاده میکنند که شامل تمام الزامات ابزاری است.

راه اندازی ماشین لباسشویی

سنجش و محاسبه مساحت لباسشویی:

لباسشویی ها عمداً از اشکال و اندازه های مختلف و متفاوت تشکیل شده اند که همین دلیل باعث این موضوع میشود که شما برای نصب لباسشویی محلی مناسب در نظر بگیرید. شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که برای نصب لباسشویی باید به اندازه گیری ارتفاع، عرض، عمق و فضای متناسب با لباسشویی را در نظر بگیرید.

یکی دیگر از موضوع های دیگر که حائز اهمیت است باید مطمعن شوید که ابعاد داخلی راهرو و درب ابعادی است که لباسشویی از آن عبور میکند.

تراز کردن ماشین لباسشویی

همخوان کردن پایه های لباسشویی :

همخوان کردن پایه سطح. این پایه ها در زیر دستگاه وجود دارد، و این پایهها قابلیت تنظیم شدن هستند و باید کالیبره شود منظور از کالیبره شدن به طوری است که وزن کلی لباسشویی روی دقیق روی هر 4 پایه باشد. نحوه تنظیم کردن پایه ها به اینگونه است که اگر پایه را به صورت جهت عقربه ساعت بچرخانید آن سمت لباسشویی کاهش ارتفاع میکند اما اگر پایه را برخلاف جهت ساعت بچرخانید آن سمت لباسشویی ارتفاعش زیاد میشود. با این کار میتوان ماشین لباسشویی را بطور دقیق تراز کرد.

بعد از اتمام شدن کار تراز کردن لباسشویی اگر مهره روی پایه را  بچرخاید پایه ها محکم تر میشود، این عمل را حتما انجام دهید.

باز کردن پیچ های حمل و نقل لباسشویی

یکی از اصلی ترن عمل ها قبل از قرار دادن لباسشویی سرجای مناسبی که از قبل برای آن تهیه کردیم قرار دهیم و شلنگها یا اتصالات تخلیه آن را نصب کنیم باید انجام دهیم باید پیچ های حمل و نقل را باز کنیم و آنها را کامل از لباسشویی بیرون بکشیم. هدف از طرح  این پیچ ها در لباسشویی این است که به هنگام حمل و نقل دیگ لباسشویی در جای خود ثابت بماند، برای شروع کردن بکار کردن یک لباسشویی حتما باید این پیچ هارا باز کیند.

به این موضوع باید توجه کرد که مدل و اشکال این پیچ ها در هر لباسشویی باهم متفاوت باشد ول یدر تمامی مدل های دستگاه ها در پشت آنها نصب شده است برای باز کردن آن ها را باز کنید و بیرون بکشید.

باز کردن پیچ های حمل و نقل لباسشویی

نصب و راه ندازی و تراز کردن ماشین لباسشویی

نصب شلنگهای ورودی آب ماشین لباسشویی جدید :

در صورتیکه لباسشویی جدید را در جای لباسشویی قبلی خود قرار می دهید تنها باید شلنگهای ورودی آب سرد و گرم را بطوری صحیح به لباسشویی جدید وصل کنید به این موضوع باید توجه زیاد داشته باشید در برخی از لباسشوی یها آب سرد را با رنگ آبی و حرف C و ورودی آب گرم لباسشویی را نیز با رنگ قرمز و حرف H نشان می دهند. اما در صورتی که محل جدیدی برای نصب لباسشویی خود در نظر دارید باید به این موضوع توجه زیاد داشته باشید باید لوله کشی آب گرم و سرد را انجام دهید و بعد از انجام دادن لوله کشی باید شلنگ های ورودی آن را به طور کاملا صحیح در سرجای جود تصب کنید. در آخرین باید بعد از اتصال درست شلنگ ها با باز کردن شیر آب از این موضوع حاصل فرمایید که نشستی آب از هیچ کجای مسیر لوله کشی و اتصال شلنگ ها وجود ندارد.

نصب کردن شلنگ تخلیه لباسشویی :

نصب و راه ندازی و تراز کردن ماشین لباسشویی

در این مرحله اولین اقدامی که باید انجام دهید وصل کردن شلنگ تخلیه آب لباسشویی است. در صورتی که لباسشویی خود را نزدیک به سینک ظرفشویی نصب کرده باشید میتوانید شلنگ خروجی را زیر سینک وصل کنید ( در صورتی که زیر سینک مسیر خروجی برا یتخلیه آب از شلنگ تخلیه لباسشویی نداشته باشد میتوانید از فروشگاه های ابزار و اتصالات فروشی آن هارا تهیه کنید) در صورتی که مسیر تخلیه نزدیک به لباسشویی وجود داشته باشد میتوانید شلنگ را به آن وصل کنید.

باز کردن پیچ های حمل و نقل لباسشویی

تست لباسشویی :

در صورت تمام شدن تمامی مراحل بالا و تمام شدن مرحله نصب لباسشویی بهتر است که چند بار اول استفاده از لباسشویی مطمعن شوید که لباسشویی هیچ نشتی آبی در آن وجود نداشته باشد.

استفاده از خدمات تعمیرگاه مجاز :

اگر لباسشویی که شما تهیه کرده باشید دارای گارانتی باشد باید با شماره هایی که داخل دفترچه گارانتی شما قرار دارد زنگ زده تا برای نصب و گارانتی به منزل شما مراجعه کند اما در صورتی که لباسشویی نیاز فاقد گارانتی میباشد مانند دستگاه های بانه ای و یا غیره و همچنین در صورتی که نیاز به نصب لباسشویی به صورت مجدد دارید میتوانید از خدمات شرکت ما شامل نصب و راه اندازی لباسشویی می باشد نیر استفاده کنید. .

***نصب لباسشویی به ظاهر کاری ساده است اما اگر دستگاه شما گارانتی داشته باشد و خودتان به نصب آن نمایید دستگاه شما از گارانتی خارج شده و دیگر نمی توانید از خدمات شرکت گارانتی کننده استفاده نمایید.***

یکی دیگر از مسائل حائز اهمیت این است در صورت لرزش لباسشویی برای برطرف کردن این مشکل باید از یک تکنسین متخصص در این زمینه کمک بگیرید، تعمیرگاه مجاز با داشتن تکنسین های متخصص در زمینه آماده ارائه بهترین خدمات به شما دوستان عزیز هستیم.

***مطمئن باشید ما بهترین گزینه هستیم.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها