تعمیر لباسشویی, لرزش و تکان خوردن لباسشویی, وبلاگ

لرزش و تکان خوردن لباسشویی

لرزش و تکان خوردن لباسشویی

علت و رفع لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی، یکی از مشکلات رایجی که در لباسشویی ها وجود دارد و این مشکل درعملکرد اصلی لباسشویی تاًثیر بدی ندارد لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی است اما به دلیل سر وصدای ناشی از لرزش و تکان خوردن برای اعضای خانواده آزار دهنده و گوش خراش است. در صورتی که این مشکل برای دستگاه شما رخ داده است و به این موضوع توجه نکنید ممکن است که در طولانی مدت دچار آسیب جدی به قطعات لباسشویی خواهد شد. در ادامه مطالب مواردی که باعث لرزش و تکان خوردن لباسشویی میشود را با هم بررسی میکنیم. شما دوستان عزیز میتوانید با مطالعه این مقاله از راهنمایی های ما استفاده و نسب به پیدا کرددن مشکل و برطرف کردن آن اقدام کنید.

علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

رفع لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

کمک‌فنر

کمکم فنرها در لباسشویی وظیفه متعادل کردن چرخش مخزن را در هنگام حرکت را دارد. این کمک ها از یه طرف غبه بدنه لباسشویی و از طرف دیگر به مخزن دیگ لباسشویی متصل است و ما برای دسترسی آن ها باید قاب پشتی و بالایی را از جای خود برداشته و به کمک فنرها دسترسی پیدا کنیم. در صورت خرابی یا ضعیف شدن کمک فنرها، عدم تعادل در بار باعث بروز لرزش و حرکت ماشین شده و همین موضوع باعث میشود که هنگام چرخش صداهای گوش خراش و بلندی هنگام برنامه چرخش تولید می کند. خرابی کمک فنرها باعث بروز اختلال های  بیشتری در لباسشویی خواهد شد. بهتر است که هر چند وقت یک بار کمک هارا بررسی و در صورت خرابی آن هارا تعویض کنید. برای متعادل کردن لباسشویی بهتر است هردو کمک فنر را بطور همزمان تعویض کنید.

فنرهای نگهدارنده مخزن لباسشویی

فنرها نقش نگه داری از مخزن و جدا نگه داشتن آن از محفظه ی ماشین لباسشویی را دارند. فنرها همچنان مسئولیت گرفتن لرزش های مخزن هنگام چرخش را دارند. برای دسترسی به فنرها باید قاب بالایی محفظه را برداشته، حالا شما میتوانید فنرها را بررسی کنید. در اولین اقدام باید ببینید که فنرها در جای مشخص شده خود قرار دارند یا خیر و سپس آن هارا برای کشیدگی بررسی کنید. در صورتی که فنرها نیاز به تعویض داشته باشند باید به این موضوع توجه داشته باشید که فنرها تحت فشار هستند و ممکن است با سرعت بالا پرتاپ شوند. در صورت خرابی فنرها باید تمامی فنرها را باهم تعویض کنید.

حلقه اسنابر و پد دمپر و پدهای مخزن

در ماشین لباسشویی هایی که درب آن ها از بالا باز میشود، از حلقه اسنابر هستند که وظیفه متعادل سازی لباسشویی هنگام چرخش را دارد. حلقه اسبانر یا پدهای مخزن معمولاً زیر ماشین لباسشویی قرار دارد و لایهای بین مخزن محفظه ایجاد کرده و مجموعه ی مخزن را پشتیبانی می کند. این قطعات عمداً از پلاستیک سخت ساخته میشوند، همچنین پدهای دامپیر ا زنمد روان کاری شده ساخته می شود. اما این امکان نیز وجود دارد که پس از استفاده های متداول دچار پوسیدگی شود و باعث میشود که مخزن بیش از حد حرکت کند. حتی این امکان وجود دارد که پوسیدگی در فنرها به حدی باشد که فلزها در تماس باهم باشند که دچار لرزش های غیر قابل کنترلی خواهد شد. برای دسترسی به این فنرها باید پنل جلویی را در بیاورید، و این قسمت هارا بررسی کنید. به دنبال گرد سفید،  پدهای رنگ رفته و خشک شده بگردید. در صورتی که این قطعات نیاز به تعویض داشته باشند باید اول فنرهای مخزن را جدا کنید.

پایه‌های تنظیم ماشین لباسشویی

پایه های تنظیم در لباسشویی وظیفه همسطح کردن لباسشویی را بر عهده دارند. این پایه ها در بعضی از مدل هل دارای 4 پایه که قابل تنطیم هستند داردند و در برخی از مدل های دیگر دارای دو پایه قابل تنظیم در قمسمت جلویی و دو پایه ثابت در قسمت پشت لباسشویی هستند. در صورتی که ماشین لباسشویی میلرزد در واقع اولین اقدامی که باید انجام دهید، این است که از تراز بودن و همسطح بودن کل لباسشویی اطمینان حاصل فرمایید. برخی از پاهه ها دارای مهره هایی هستند که بعد از تراز باید آن هارا سفت کنید. همچنین پاهه ها دارای لاستیک های مخصوصی هستند که به کف زمین توسط اصتحلاک می چسبد که این لاستیک ها باید از وضعیت خوبی برخوردار باشند که بطور کلی باید وزن لباسشویی روی هر 4 باشد و لنگی نداشته باشد. در صورت خرابی پایه ها باید پایه هارا تعویض کنید.

تعمیر تخصصی لرزش ماشین لباسشویی

تعمیر تخصصی لرزش ماشین لباسشویی

لرزش لباسشویی جزء مشکلات رایج لباسشویی است که اغلب به دلیل بی توجهی در نصب و استفاده صحیح ایجاد میشود. در صورت بی توجه بودن به این مشکل هزینه های بیشتری را برای تعمیرات روی دست شما میگذارد. تعمیرگاه مجاز با داشتن کادری مجرب و تکنسین های دوره دیده آماده ارائه بهترین خدمات به شما دوستان عزیز است. شما دوستان عزیز در صورت بروز مشکل برای لوازم خود با ما تماس بگیرید و یا به صورت در 24 ساعت شبانه روز و هرروز هفته سفارش خرابی دستگاه خود را ثبت کنید.

مطالب مرتبط

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها