تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی سامسونگ

ریست لباسشویی سامسونگ

ریست لباسشویی سامسونگ

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

در برخی از موارد ماشین لباسشویی سامسونگ، بدون هیچ دلیل خاصی دیگه کار نمی کند. در برخی از موارد به دلیل کارنکردن لباسشویی،کد خطا و ارورهای لباسشویی بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. شما دوستان عزیز می توانید اولین اقدام برطرف کردن این مشکلات را ریست کردن لباسشویی خود بدانید. در صورتی با ریست لباسشویی سامسونگ آشنا نیستید و نمی توانید لباسشویی خود را ریست نمایید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ در تعمیرگاه مجاز سامسونگ آشنا شوید.

چه زمانی لباسشویی سامسونگ را ریست میکنیم؟

در واقع ریست کردن ماشین لباسشویی به این معنا است که یک لباسشویی را به حالت کارخانه و یا اعمال تنظیمات پیش فرض آن بر می گردانیم. شما دوستان عزیز در مواقعی که لباسشویی سامسونگتان، با مشکل روبرو اساسی روبرو شده است و یا مشکل آن سخت افزاری و یا نرم افزاری نباشد از این فرایند می توانید برای برطرف کردن ارور رخ داده در ماشین لباسشویی استفاده نمایید.

نمایش دادن کدهای خطا روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی، تنها دلیل برای ریست لباسشویی سامسونگ نیست. شما دوستان عزیز می توانید در صورت بروز مشکلات مختلفی لباسشویی ریست نمایید، مشکلاتی از جمله:

 • هنگامی که ماشین لباسشویی شما با نوسان جریان برق خاموش می شود.
 • در برخی از موارد لباسشویی در هنگام سیر شستشو متوقف می شود و هیچ کاری را شروع نمی کند و با فشار دادن دکمه های مختلف برای اعمال کردن برنامه ریزی، هیچ تاثیری ندارد.
 • در صورتی که تمامی قطعات در دسترس لباسشویی مانند شلنگ تخلیه و شیر آب ورودی را بررسی کردید و مشکل خاصی را در آن ها پیدا نکردید.
 • همچنین هنگامی که مطمئن هستید، لباسشویی را پر نکرده اید.

در این شرایط با درنظر گرفتن موارد گفته شده، تنها ریست لباسشویی سامسونگ می تواند روند لباسشویی سامسونگ را به روال عادی در بیاورد. در صورتی که بعد از چندبار ریست کردن، همچنان لباسشویی شما با مشکل قبلی روبرو است باید بدانید که مشکل لباسشویی تخصصی است و نیاز به تعمیر لباسشویی دارید. در بیشتر لباسشویی های جدید بازار، ویژگی ریست کردن لباسشویی را دارند و این امکان را برای شما فراهم می کند که بعد از دیدن ارور برای ریست لباسشویی خود اقدام نمایید.

در صورتی که مشکل دستگاه شما تخصصی نباشد، ریست لباسشویی سامسونگ میتواند در عیب یابی به شما کمک کند

ریست لباسشویی سامسونگریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست

در بعضی از موارد مدل های جدید لباسشویی سامسونگ، دکمه ریست طراحی شده است. شما می توانید با انجام دادن موارد زیر به راحتی لباسشویی خود را ریست نمایید:

 1. بعد از اینکه لباسشویی سامسونگ خود را خاموش کردید، آن را بر روی حالت cotton قرار دهید.
 2. بلافاصله بعد از روشن کردن، دکمه temp یا speed را فقط یک بار سریع فشار دهید.
 3. بعد از آن بدون هیچ مکثی باید دکمه levele water یا function را فشار دهید و سریع رها نمایید.
 4. تکرار این کار تا زمانی که عبارت T01 نمایش داده شود.
 5. بعد از مشاهده کردن عبارت T02، ذکمه استارت را بزنید.
 6. بعد از این مراحل امکان دارد که با عبارت ELT روبرو شوید.
 7. در صورتی که ارورهای لباسشویی سامسونگ را مشاهده کردید، باید دکمه temp را به مدت 5 ثانیه نگه داربد تا عبارت eod را مشاهده نمایید.

ریست کردن لباسشویی سامسونگ بدون دکمه ریست

لباسشویی های مدل قدیم لباسشویی سامسونگ، بدون دکمه ریست هستند. به همین دلیل باید آن ها را به صورت دستی ریست نمایید، برای انجام دادن این کار باید، مراحلی که در ادامه گفته می شود را دنبال نمایید. اما قبل از هر چیزی، باید به این موضوع توجه کنید که برای ریست لباسشویی بدون دکمه و ریست لباسشویی با دکمه، باید دستانتان خشک و بدون رطوبت باشد در غیر این صورت احتمال برق گرفتگی زیاد است.

 1. ماشین لباسشویی را خاموش کنید و به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه (در بهضی از مدل ها تا 5 دقیقه) از برق بکشید.
 2. برای مدل هایی که دارای کنترل دکمه ای می باشند، بهتر است که چرخنده را به صورت ساعتگرد بچرخانید. به این موضوع توجه کنید که چرخنده نباید روی حالت final spin قرار داشته باشد. یعنی چرخه شستشو را در حالتی به جز spin قرار دهید. کنترل دکمه ای، برای تنظیم درچه حرارت، نوع شستشو، تعداد آبکشی و خشک کردن لباس استفاده می شود.
 3. بعد از وارد شدن آب به داخل دیگ لباسشویی سامسونگ، لباسشویی را به برق وصل کنید.

ریست لباسشویی سامسونگ بدون دکمه و به روش دستی، یک راه عالی برای برطرف کردن ارورهای لباسشویی است.

در مدل‌های جدید ماشین لباسشویی سامسونگ، ریست با دکمه انجام می‌شود.

مقاله مرتبط: تعمیر لباسشویی سامسونگ 

ریست کردن لباسشویی سامسونگ در مدل های قابل برنامه ریزی

بعضی از مدل های قابل برنامه ریزی لباسشویی سامسونگ، دارای قابلت ریست شدن هستند. این ویژگی، تاخیر در روشن شدن لباسشویی را برطرف می کند. همچنین برنامه های خطایی که، مانع از کارکردن لباسشویی می شوند را برطرف و دوباره آن را تنظیم می کند.

روش ریست کردن لباسشویی سامسونگ در مدل های قابل برنامهریزی، بر اساس نوع و مدل با یکدیگر متفاوت هستند.

ریست با دکمه Power

در برخی مدل‌ها فقط باید، بعد از انتخاب برنامه شستشوی مورد نظر، دکمه power را بزنید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود.

ریست با دکمه Cancel

در مدل های دیگر لباسشویی، دکمه cancel است که به شما کمک می کند. به صفحه کنترل لباسشویی نگاه کنید، در صورتی که این دکمه را مشاهده می کنید آن را فشار دهید تا ارورهای نمایش داده شده برطرف شوند. بعد از آن باید برای تنظیم کردن و راه اندازی مجدد لباسشویی سامسونگ، دکمه pause یا stop را فشار دهید.

همانطور که اشاره کردیم، نحوه ریست لباسشویی سامسونگ در لباسشویی قابل برنامه ریزی، به نوع و مدل دستگاه بستگی دارد. به همین دلیل، برای پیدا کردن روش مخصوص مدل لباسشویی، به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

ریست کردن لباسشویی سامسونگ در مدل های قابل برنامه ریزی در مدل‌های مختلف متفاوت است.

مقاله مرتبط : تعمیرات لباسشویی سامسونگ 

اگر دکمه ریست لباسشویی کار نکرد چه کنیم؟

شاید شماهم با این مشکل روبرو شده اید که بعد از فشردن دکمه ریست و یا انجام دادن ریست دستی، مشکل برطرف نمی شود. همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، ریست هنگامی می تواند مفید و تاثیر گزار باشد که مشکل لباسشویی شما تخصصی نباشد. در صورتی که لباسشویی شما مشکلی نرم افزاری و یا نقص فنی در قطعه خود داشته باشد، ریست دستگاه نمی تواند مشکل شما را برطرف کند. در صورتی که با این مشکل روبرو شدید که دکمه ریست لباسشویی کار نمی کرد، باد برای تعمیر لباسشویی سامسونگ اقدام نمایید تا لباسشویی شما هر چه سریع عیب یابی و تعمیر شود.

شما دوستان عزیز میتوانید در صورت خرابی لباسشویی خود با پر کردن فرم درخواست تعمیر به صورت آنلاین و یا با تماس گرفتن با شماره زیر خرابی دستگاه خود را گزارش دهید تا بعد از هماهنگی های لازم تعمیرکار متخصص لباسشویی سامسونگ در تهران و اعزام به محل مورد نظر شما شود و به برطرف کردن مشکل لباسشویی شما بپردازد.

راه های ارتباط با نمایندگی تعمیرگاه مجازسامسونگ :

77166615_22737566_442887993_33812686

مطالب مرتبط

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها