تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی الجی

علت حرکت نکردن تایمر لباسشویی ال جی

علت حرکت نکردن تایمر لباسشویی ال جی

ثابت ماندن تایمر لباسشویی از جمله مشکلات رایجی می باشد که نشان دهنده خرابی های جدی در قطعات داخلی دستگاه است. این مشکل زمانی نگران کننده است که دستگاه در حال کار بوده اما متوجه جلو نرفتن تایمر لباسشویی میشوید و حتی ممکن است در نهایت باعث توقف و خاموش شدن دستگاه نیز شود. رفع اغلب مشکلات و خرابی هایی که علت حرکت نکردن تایمر لباسشویی ال جی میشوند تخصصی بوده و نیاز به استفاده از مهارت تیم های تعمیر لباسشویی ال جی دارد. تعمیرگاه مجاز در ادامه به بررسی علت حرکت نکردن تایمر لباسشویی ال جی پرداخته و راهکارهایی را برای رفع این مشکل ارائه خواهد داد.

چرا ثابت ماندن تایمر لباسشویی نگران کننده است؟

برای درک اهمیت و ضرورت صحت عملکرد تایمر لازم است به نقش آن در ماشین های لباسشویی اشاره شود. تایمر یکی از قطعات و بخش های بسیار مهم می باشد که از آن حتی می توان به عنوان مغز دستگاه نیز یاد کرد. این قطعه نقش هماهنگ کننده را بیش حسگرها و سایر بخش های لباسشویی با موتور و پمپ را برعهده دارد. به عنوان مثال، هیدروستات پس از تشخیص میزان آب موجود در دیگ، استاندارد بودن اندازه آن را به تایمر اطلاع داده و در نهایت تایمر به موتور دستور چرخش و شروع برنامه شستشو را ارسال می کند. به همین دلیل است که جلو نرفتن تایمر می توان یک زنگ خطر برای سلامت دستگاه به شمار رود و باید بلافاصله نسبت به رفع آن اقدام شود.

چطور مشکل ثابت ماندن تایمر لباسشویی را رفع کنیم؟

علت حرکت نکردن تایمر لباسشویی ال جی شامل موارد زیر می شود:

خرابی سوپاپ درب لباسشویی

از رایج ترین دلایل ثابت ماندن تایمر لباسشویی می توان به خرابی سوپاپ درب آن اشاره نمود. سوپاپ قطعه ای کوچک می باشد که به میکروسوئیچ های درب متصل بوده و به محض بسته شدن درب، فرمان از میکروسوئیچ به آنها ارسال و در نهایت سوپاپ باعث وصل شدن جریان برق موتور و شروع به کار دستگاه میشود. لازم به ذکر است که سیستم داخلی ماشین های لباسشویی به گونه ای طراحی شده است که تنها در صورت بسته شدن درب دستگاه موتور آن شروع به کار و اجرای برنامه شستشو خواهد کرد. لذا در صورتیکه سوپاپ خراب باشد و بسته بودن درب را به اشتباه به موتور اطلاع رسانی کند، در نهایت باعث میشود تا تایمر جلو نرود.

علت حرکت نکردن تایمر لباسشویی ال جی

 

خرابی میکرو سوئیچ لباسشویی

همان طور که اشاره شد، باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی توسط میکروسوئیچ ها ابتدا شناسایی و به سوپاپ اطلاع رسانی می گردد. هر گونه خرابی در این سوئیچ ها می تواند علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی باشد. با مولتی متر بررسی کنید که آیا در سوئیچ ها برق جریان دارد یا خیر و در صورت خرابی نسبت به تعویض آنها اقدام نمایید. در بخش آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی اشاره شده است که خرابی میکروسوئیچ می تواند منجر به توقف لباسشویی گردد.

جلو نرفتن تایمر لباسشویی به دلیل خرابی هیدروستات

یکی از مهم ترین مراحل در شستشوی لباس ها آب گیری می باشد که با توجه به مقدار لباس موجود در دستگاه، آب از شیر ورودی به درون دیگ انتقال پیدا می کند. در نهایت پس از ورود آب به اندازه کافی به درون دیگ، هیدورستات تکمیل شدن ظرفیت دستگاه را به اطلاع تایمر رسانده و باعث میشود تا برنامه شستشو شروع به اجرا شود. خراب بودن هیدروستات که در واقع کنترل کننده سطح آب می باشد می تواند عدم تکمیل بودن ظرفیت آب درون دیگ را به درستی به تایمر اطلاع نداده و برنامه شستشو اجرا نشده و تایمر نیز حرکت نخواهد کرد.

ثابت ماندن تایمر لباسشویی به دلیل خرابی پمپ تخلیه

برنامه شستشو در ماشین های لباسشویی شامل آبگیری، شستشو، تخلیه آب و آبکشی و تخلیه مجدد و خشک شدن لباس ها می باشد که البته با توجه به مدل دستگاه ممکن است تغییراتی در آن وجود داشته باشد. لازمه شروع هر مرحله از شستشو، اتمام مراحل قبل و اطلاع رسانی آن به تایمر می باشد. لذا در صورتیکه پمپ تخلیه به درستی عمل نکند، تایمر برای شروع مرحله بعد شستشو به جلو حرکت نخواهد کرد. خراب بودن پمپ تخلیه در اغلب مواقع به دلیل مسدود شدن مسیر تخلیه با سکه و پرز بوده و لازم است به صورت مرتب نسبت به تمیز کردن آن اقدام شود.

خرابی موتور تایمر ماشین لباسشویی

موتور تایمر از قطعات بسیار مهمی می باشد که منجر به حرکت کردن تایمر میشود و در واقع کنترل کننده نحوه عملکرد سایر به شمار می رود. در صورت عدم حرکت درست تایمر لازم است موتور آن به طور کامل بررسی شود.

علت حرکت نکردن تایمر لباسشویی ال جیخرابی دکمه تایمر لباسشویی

بر روی صفحه تایمر دکمه پلاستیکی وجود دارد که به تایمر متصل است. با توجه به اینکه این دکمه پلاستیکی بوده و به مرور ممکن است سائیدگی در آن ایجاد شود، در نتیجه اتصال آن به تایمر با مشکل مواجه خواهد شد و نمیتوان تایمر را چرخاند. نحوه باز کردن این دکمه برای بررسی مشکلات موجود در آن با توجه به برند دستگاه متفاوت خواهد بود. لذا پیشنهاد می کنیم با توجه به برند دستگاه با تیم های تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی و سایر برندها برای تعمیر تماس بگیرید تا دستگاه با مشکل جدی تری مواجه نشود.

جلو نرفتن تایمر به دلیل خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

اولین مرحله از شستشوی لباس ها، آبگیری آن می باشد که در صورت عدم اجرای صحیح آن، تایمر برای اجرای گام های بعدی به جلو حرکت نخواهد کرد. خرابی شیر برقی دستگاه می تواند یکی از دلایل بروز این خرابی باشد و آب مورد نیاز برای شستشوی لباس ها را تامین نمی کند. بررسی ولتاژ این قطعات کاملا تخصصی بوده و نیاز است برای اتصالات سلوئیدی این جریان توسط مولتی متر اندازه گیری شود.

با توجه به اینکه اغلب علت حرکت نکردن تایمر لباسشویی ال جی به اندازه گیری جریان قطعات داخلی دارد و با توجه به نوع طراحی داخلی سیستم دسترسی به هر قطعه متفاوت می باشد، لذا پیشنهاد می کنیم در صورت مواجه شدن با این قبیل مشکلات با تیم های تعمیر لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

5 3 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها