آموزش تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی, علت روشن نشدن لباسشویی

علت روشن نشدن لباسشویی

علت روشن نشدن لباسشویی

” فایل صوتی آموزش تعمیر و رفع علت روشن نشدن لباسشویی “

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

سال ها قبل از اینکه لباسشویی اختراع شود شخص باید برای شستن لباس های کثیف خود با دست اقدام به شستشوی آن ها میکرد اما بعد از اختراع لباسشویی این مشکل به طور کل حل شد و با ورود لباسشویی به هر خانه، صرفه جویی در زمان و انرژی نیروی انسانی را شاهد بودیم. اما در برخی از موارد ما این موضوع را مشاهده میکنیم که لباسشویی ما روشن نمیشود و یا با عدم کارکرد آن مواجه میشویم که این موضوع باعث میشود که ما با انبوهی از لباس های کثیف در خانه خود مواجه شویم که این موضوع میتواند بسیار ما را آزرده خاطر کند. در صورتی که شما عزیزان با این مشکل روبه رو شده اید که لباسشویی تان روشن نمیشود، با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی کردن علت روشن نشدن لباسشویی بپردازیم.

مراجعه کنندگان عزیز، در صورتی که با این مشکل روبه رو شده اید که لباسشویی شما روشن نمیشود، توصیه ما به شما این است که تا انتهای این مقاله با تکنسین های لوازم خانگی تعمیرگاه مجاز همراه باشید تا بتوانید مشکل خود را برطرف کنید.

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی

از آنجا که لباسشویی ها نیز مانند دیگر وسایل خانگی جزو پر مصرف ترین لوازم خانگی هستند گاهی امکان دارد که دچار مشکلات تخصصی و غیر تخصصی شوند و ما برای اینکه بتوانیم از کارکرد درست لباسشویی بهره مند شویم حتما باید به عیب یابی دستگاه بپردازیم. به همین منظور شما دوستان عزیز میتوانید برای حل کردن مشکل خود در ادامه مقاله این موضوع را بررسی کنید که دلیل روشن نشدن لباسشویی چیست:

روشن نشدن لباسشویی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد، ولی یکی از اصلی ترین و پیش پا افتاده ترین دلایلی که میتواند باعث عدم روشن شدن لباسشویی باشد وصل نبودن دستگاه به پریز برق است که همین موضوع کوچک و پیش پا افتاده باعث میشود تا لباسشویی روشن نشود. این امکان وجود دارد که پریز و یا محافظی که لباسشویی به آن متصل است، دچار اختلال و ایراد شده باشد.

دلیل دیگری که باعث میشود لباسشویی روشن نشود خرابی سوئیچ درب لباسشویی شما است، زیرا تا هنگامی که درب لباسشویی به صورت کامل بسته نباشد، دستگاه روشن نمیشود.

یکی دیگر از علت های روشن نشدن ماشین لباسشویی که میتوان به آن اشاره کرد خرابی در قسمت موتور دستگاه شما است.

امکان دیگری که باعث روشن نشدن لباسشویی میشود خرابی در قسمت دکمه تایمر لباسشویی است. یکی از قطعات مهم و کاربردی در لباسشویی تایمر آن است، زیرا که لباسشویی با تنظیمات مشخص شده در این قسمت مشخص میکند که دستگاه چقدر باید کار کند. پس به همین دلیل است که خرابی در این قطعه باعث میشود که لباسشویی شما روشن نشود.

علت روشن نشدن لباسشویی

دلیل کار نکردن ماشین لباسشویی

در برخی از موارد ما این موضوع را مشاهده میکنیم که لباسشویی بعد از اتصال برق روشن میشود، ولی هنگام که لباسشویی را برای آماده سازی، آماده کرده ایم دستگاه روشن نمیشود. در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم که دلیل کار نکردن لباسشویی چیست؟

این امکان وجود دارد که دلیل کار نکردن لباسشویی شما از خرابی دکمه های پنل دستگاه باشد. در صورت بروز این مشکل شما این موضوع را مشاهده میکنید که لباسشویی شما نمی چرخد و یا به زبان ساده کار نمی کند.

این امکان وجود دارد که برد اصلی لباسشویی شما دچار مشکل شده است و همین موضوع باعث میشود تا لباسشویی روشن نشود.

یکی دیگر از دلایل کار نکردن لباسشویی میتواند سوختن فیوز حرارتی باشد.

امکان بروز نوسانات در سیستم برقی نیز وجود دارد.

لباسشویی روشن میشود، اما کار نمیکند دلیل این موضوع چیست؟

به این موضوع فکر کنید که شما لباس های کثیف خود را در دیگ لباسشویی ریخته اید و تمامی تنظیمات را نیز انتخاب کرده اید، اما هنگامی که دکمه استارت لباسشویی را میزنید لباسشویی شروع به شستشوی لباس ها نمی کند که همین موضوع باعث آزرده خاطر شدن شما میشود. در این قسمت از مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که، چرا لباسشویی روشن میشود اما کار نمیکند:

حجم زیاد لباسی که درون لباسشویی قرار داده اید میتواند باعث بروز این موضوع شود که لباسشویی شما خراب و یا باعث کار نکردن آن پس از روشن شدن شود.

در برخی از موارد دیده شده است که لباسشویی شما هیچ مشکلی ندارد، اما به دلیل حجم زیاد لباس های داخل دیگ، مخزن لباسشویی نمیچرخد.

امکان خارج شدن کمک فنر لباسشویی از جای خود وجود دارد، زیرا هنگامی که این مشکل رخ بدهد  دیگ لباسشویی بعد از روشن شدن نمیتواند شروع به کار کند و قادر به چرخیدن نیست.

امکان کافی نبودن آب برای شروع سیر شستشو نیز وجود دارد.

شیر آب لباسشویی را چک کنید امکان بسته بودن شیر آب وجود دارد که این موضوع باعث میشود که لباسشویی کار نکند.

امکان خرابی دکمه های تنظیمات در لباسشویی شما وجود دارد که در صورتی که این مشکل رخ بدهد فرمان شستشو صادر نمیشود.

دلیل هنگ کردن دکمه های لباسشویی برای مشکل روشن نشدن

تمامی تنظیماتی که ما برای شستشو بر روی لباسشویی اعمال میکنیم را باید با دکمه های آن مشخص کنیم، شاید این مشکل برای شماهم رخ داده باشد که لباسشویی شما هیچ مشکلی ندارد و فقط دکمه های آن به خوبی کار نمیکند که همین موضوع دلیل میشود که ما برای شروع سیر شستشوی لباسشویی با مشکل مواجه شویم. در ادامه مقاله بررسی میکنیم که دلیل هنگ کردن دکمه های لباسشویی چیست:

اولین موضوعی که باید به آن توجه کنیم این است که در برخی از مدل ها باید برای کار کردن با دکمه لباسشویی آن هارا به مدت چند ثانیه نگه دارید.

تمامی تنظیماتی که ما باید برای شستشو انتخاب کنیم مثل درجه حرارت آب، زمان شستشو و جنس پارچه را باید از روی صفحه کلید لباسشویی انتخاب کرد.

پس به همین دلیل در صورت خرابی این قطعه با این موضوع مواجه میشویم که دکمه های لباسشویی کار نمی کند و یا کد خطاها را روی لباسشویی مشاهده میکنیم، در صورت بروز این مشکل میتوانید لباسشویی خود را ریست کنید.

 برای ریست کردن لباسشویی دکمه ریست را به مدت 5 ثانیه نگه دارید.

بعد از ریست کردن لباسشویی تمامی دکمه های لباسشویی شما با هم روشن میشوند و پس از حدودا 3 ثانیه خاموش میشوند.

بعد از ریست شدن لباسشویی شما میتوانید تنظیمات را مجدد به لباسشویی داده و منتظر شروع سیر شستشو باشید.

علت خراب بودن برد لباسشویی برای چک کردن روشن نشدن لباسشویی چیست؟

خراب شدن برد لباسشویی میتواند برای ما همراه مشکلات دیگری باشد که در ادامه این مشکلات را برای شما شرح داده ایم تا در صورتی که با هریک از مشکلات روبرو شدید آگاه باشید که کدام از قطعات لباسشویی شما دچار مشکل شده است. معمولا در صورت بروز این مشکل این سوال پیش می آید که علت خرابی برد لباسشویی چیست؟

نوسانات شدید برقی میتواند دلیل خرابی برد ماشین لباسشویی باشد.

از دیگر علت های خرابی برد لباسشویی میتوان به استفاده طولانی مدت از لباسشویی اشاره کرد که این موضوع یکی از اصلی ترین دلایل علل های خرابی برد لباسشویی است.

امکان خیس شدگی برد لباسشویی شما نیز وجود چرا که در صورت خیس شدگی، برد لباسشویی شما دچار اختلال میشود.

لباسشویی را در محیط مناسب نصب کنید، محیطی که لباسشویی را در آن نصب کرده اید نباید محیط مربوطی باشد زیرا باعث میشود برد دستگاه شما به مرور زمان دچار اختلال شود.

علت روشن نشدن لباسشویی

نظر تکنسین متخصص تعمیرگاه مجاز در رابطه با روشن نشدن لباسشویی چیست؟

چرا لباسشویی روشن نمیشود؟ یکی از سوالاتی که برای بیشتر مراجعه کنندگان به تعمیرگاه مجاز سوال شده است این است که چرا لباسشویی روشن نمیشود. به همین منظور ما در این قسمت نظر تکنسین متخصص را در رابطه با علت روشن نشدن لباسشویی را آماده کردیم تا از تجربیات تکنسین های ما استفاده کنید.

در صورت روشن نشدن لباسشویی، اولین اقدامی که باید انجام داد بررسی کردن پریز برق است.

این امکان وجود دارد که مشکل از پریز شما باشد. برای اینکه از خرابی پریز مطمئن شوید لباسشویی را با یک پریز دیگر امتحان کنید و مطمئن شوید که مشکل از پریز دستگاه نیست.

کابل دوشاخه لباسشویی یکی از قطعات دیگری است که در صورت خرابی این قطعه لباسشویی روشن نمیشود.

از آنجا که برد لباسشویی، مغز لباسشویی به حساب می آید در هر صورتی و به هر دلیلی آسیب ببیند ماشین لباسشویی روشن نمیشود.

به این موضوع توجه کنید لباسشویی های الکترونیکی که بعضی از آنها صفحه نمایش لمسی دارند، در صورت بروز مشکل برای برد الکترونیکی لباسشویی، صفحه نمایش لباسشویی روشن نخواهد شد.

هنگامی که تاچ یا همان صفحه نمایش را میکنید، به برد دستور شروع عملیات را میدهید.

در صورت مشکل داشتن صفحه لمسی، برد دستور شروع سیر شستشو را دریافت نمیکند و باید اتصالات بین برد، صفحه نمایش و همچنین اختلال برد صفحه دیسپلی باید توسط تکنسین متخصص چک شود.

خرابی تایمر در لباسشویی های مکانیکی میتواند دلیل روشن نشدن لباسشویی باشد، در بیشتر مواقع دیده شده است که با تعمیر کردن این قطعه مشکل آن برطرف میشود.

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن لباسشویی که میتوان به آن اشاره کرد خرابی شاسی پاور در مدلهای مختلف است.

نتیجه گیری از مقاله علت روشن نشدن لباسشویی

یکی از دگرگونی های بزرگ و اساسی در صعنت لوازم خانگی ماشین لباسشویی ها هستند، به این دلیل که قبل از لباسشویی ها مردم لباس های کثیف خود را بسیار سخت و آزر دهنده میشستند به غیر از این زمان زیادی صرف این کار میشد این زیاد بود. ولی ایت امکان وجود دارد که لباسشویی نیز مانند دیگر وسایل برقی دچار مشکل شده و یا یک قطعه آن خراب شود. با مطالعه کردن این مقاله میتوانید برخی از اطلاعات مربوط به مشکلات لباسشویی را بدست بیاورید.

برای ثبت کردن خرابی دستگاه خود میتوانید از فرم استفاده کنید و یا با شماره های ثبت شده در وبسایت تماس بگیرید.

[gravityform id=”1″ title=”true” description=”true”]

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها