تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی دوو

علت گرم نشدن آب در لباسشویی دوو

علت گرم نشدن آب در لباسشویی دوو

علت گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو

بسیاری از مردم تصور می کنند که اگر نتوانیم گرما را با لمس درب ماشین لباسشویی احساس کنیم، هیچ گرمایشی انجام نمی شود. با این حال، تا زمانی که دستگاه به خوبی کار می کند و لباس های شما کاملا تمیز می شوند،دلیلی برای نگرانی شما وجود ندارد. زیرا برخی از ماشین های لباسشویی دارای پوشش های عایق هستند که باعث می شوند شما نتوانید از بیرون این گرما را حس کنید. اما در مواقعی نیز ممکن است که آب داخل دستگاه گرم نشود. البته باید اشاره کرد که برای رفع این مشکل بهتر است به یک متخصص با تجربه مراجعه کنید. با این حال در این مطلب که توسط نمایندگی تعمیر لباسشویی دوو  تهیه شده است به علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو و راهکارهای حل این مشکل می پردازیم.

برخی از علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو عبارتند از:

  • بخاری معیوب
  • ایراد در دستگاه محافظ برای بخاری
  • کد خطا موجود نیست
  • المنت گرمایشی خراب است
  • ترموستات خراب است
  • سیم کشی فرسوده شده است
  • سوئیچ فشار آسیب دیده است
  • مادربرد معیوب استبخاری معیوب؛ اصلی ترین دلیل گرم نشدن آب داخل ماشین لباسشویی دوو

زمانی که بخاری کار نکند، یک ماشین لباسشویی مدرن به شما اطلاع می دهد که بخاری از کار افتاده است. از سوی دیگر، ماشین های قدیمی در شرایط مشابه فقط چرخه شستشو را حفظ می کنند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که عوامل دیگری می توانند باعث شوند که ماشین رفتار مشابهی داشته باشد. پس بررسی بخاری ماشین باید در اولین قدم انجام شود.

علت گرم نشدن آب در لباسشویی دوو
یکی از رایج ترین آزمایش ها برای المنت گرمایش، استفاده از یک اهم متر کاربردی است، زیرا اغلب مشکلات در مدار های خراب رخ می دهند. در واقع، این به بررسی اتصالات نامطلوب یا سیم های خراب کمک می کند. احتمالا برای دسترسی به بخاری با مانع بزرگی روبرو خواهید شد، زیرا بیشتر آن ها در جلوی دستگاه قرار دارند. اگر همه چیز خوب باشد، بخاری به شما مقاومتی بین 20 تا 50 اهم می دهد.

ایراد در دستگاه محافظ بخاری؛ از علن گرم نشدن آب ماشین لباسشویی دوو

پس از اطمینان از سالم بودن سایر عناصر گرمایشی، احتمال بعدی می تواند یک قطعه اضافه بار حرارتی باشد. در واقع، این یک دستگاه کوچک است که اغلب در نزدیکی عنصر گرمایش دستگاه یافت می شود. سایر ماشین ها آن را درون بخاری تعبیه کرده اند. اگر محافظ خاموش شود، می تواند باعث نگرانی شود. چرا که این مشکل تنها زمانی اتفاق می افتد که درجه حرارت بالا می رود و به سطوح خطرناک می رسد.

المنت گرمایشی خراب؛ بیشترین علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو

المنت گرم کننده، آب ماشین لباسشویی شما را گرم می کند. اگر معیوب باشد، دستگاه دیگر گرم نمی شود. همچنین احتمالا دستگاه در وسط یک چرخه متوقف می شود و ممکن است LEDها شروع به چشمک زدن کنند یا ممکن است یک کد خرابی نمایش داده شود.
اگر برنامه دستگاه متوقف شد و فکر می کنید مشکل مربوط به المنت گرمایشی است، فرایند شستشوی سرد را شروع کنید. اگر برنامه تا پایان کامل شود، به این معنی است که احتمالا المنت گرمایشی نقص دارد. توجه داشته باشید، این روش در همه مدل ها جواب نمی دهد. می توانید المنت گرمایش را با استفاده از یک مولتی متر تنظیم شده آزمایش کنید و تداوم کار آن را بررسی کنید.

ارتباط مستقیم ترموستات خراب با گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو

از رایج ترین مشکلاتی که علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو می شود، نقص فنی در عملکرد مناسب ترموستات است. ترموستات به تایمر می گوید که به دمای خاصی رسیده است. اگر ارتباط  داخلی ترموستات با تیمر و المنت معیوب باشد، دستگاه گرم نمی شود و در میانه فرایند، شستشو متوقف می شود. یا دستگاه از راه اندازی امتناع می کند.

سیم کشی فرسوده شده سبب گرم نشدن آب ماشین لباسشویی دوو می شود

سیم های الکتریکی که عناصر اصلی دستگاه را به هم وصل می کنند، همگی دارای اتصالاتی در انتهای خود هستند که ممکن است دچار نقص فنی شوند. برای مثال، ممکن است در اثر یک اتصال کوتاه اکسید یا قطع شوند و یا حتی بسوزند. اگر یکی از سیمهای آسیب دیده به المنتی که بخشی از سیستم گرمایشی دستگاه است متصل شود، آب ماشین لباسشویی شما دیگر گرم نمی شود. سیم کشی و کانکتورهای ماشین لباسشویی خود را به دقت بررسی کنید و در صورت مشاهده علائم خرابی، آن ها را تعویض کنید. می توانید با برداشتن پنل از روی ماشین لباسشویی به آن ها دسترسی پیدا کرده و مشکل را بر طرف کنید.

سوئیچ فشار چیست و چه تاثیری بر عملکرد ماشین لباسشویی دارد؟

سوئیچ فشار میزان آب ماشین لباسشویی را به ماژول کنترل اطلاع می دهد. این قطعه نقش مهمی در گرم شدن آب ماشین لباسشویی دارد. اگر معیوب باشد، آب در ماشین لباسشویی گرم نمی شود. سوئیچ های فشار مکانیکی قدیمی را می توان با استفاده از یک مولتی متر بررسی کرد، اما متاسفانه، در ماشین های جدیدتر، آن ها دیجیتایل هستند؛ بنابراین نمی توانید آنها را با این روش آزمایش کنید.

علت گرم نشدن آب در لباسشویی دوو
بررسی عملکرد برد خراب در گرم نشدن آب داخل ماشین لباسشویی دوو

مادربرد تمام عملکردهای ماشین لباسشویی شما را مدیریت می کند. اگر خراب باشد، به دستگاه شما اجازه گرم کردن آب را نمی دهد. اگر همه عناصر بررسی شده باشند، ممکن است خود ماژول نیاز به تعمیر داشته باشد. البته لازم به توضیح است که بررسی مادربرد را باید به متخصصان این حوزه بسپارید.

رفع نقص فنی گرم نشدن آب ماشین لباسشویی دوو به کمک تعمیرکار

بیشتر علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو مرتبط به قطعات برقی هستند و رفع آن ها نیاز به مهارت و آموزش حرفه ای دارد. اگر این مهارت ها را ندارید، به شما توصیه میکنیم با یک متخصص تعمیر حرفه ای در زمینه تعمیر لباسشویی دوو تماس بگیرید و برای انجام هر گونه تعمیر قطعات و سیستم های ماشین لباسشویی از او کمک بخواهید.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
sarina
sarina
10 ماه قبل

علت نچرخیدن دیگ لباسشویی دوو چی می تونه باشه؟