تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی دوو

علت روشن نشدن لباسشویی دوو

علت روشن نشدن لباسشویی دوو

چرا ماشین لباسشویی علت روشن نشدن لباسشویی دوو روشن نمی شود؟

در این مطلب، موضوع روشن نشدن لباسشویی دوو را با کمک تکنسین های فنی نمایندگی تعمیرات لباسشویی علت را مورد بررسی قرار می دهیم. روشن نشدن ماشین لباسشویی می تواند یکی از مشکلات ناخوشایند کاربران هنگام کار با دستگاه باشد. با توجه به نقش و کارکرد مهم این دستگاه در امور روزانه و بهداشت فردی، روشن نشدن آن می تواند موجب انباشته شدن لباس ها و آلودگی محیط شود. در ادامه مطلب قرار است با نحوه تعمیر لباسشویی دوو و علت روشن نشدن لباسشویی دوو آشنا شویم.

روشن نشدن لباسشویی ممکن است در موقعیت های مختلفی اتفاق بیفتد. گاه هنگام کار، دستگاه خاموش شده و دیگر روشن نمی شود و گاهی نیز از همان آغاز به برق زدن و بستن درب دستگاه، لباسشویی روشن نمی شود. در این حالت ها مهمترین سوألی که باید به آن پاسخ داده شود این است که چرا لباسشویی روشن نمی شود؟ در ادامه پاسخ های مناسب به این سوأل را مرور می کنیم.

روشن نشدن لباسشویی علت روشن نشدن لباسشویی دوو

در پاسخ به سوأل فوق باید گفت که دلایل متعددی در روشن نشدن دستگاه دخیل هستند. برخی از این دلایل پیش پا افتاده بوده و به راحتی می توان مشکل دستگاه را برطرف کرد. اما برخی دیگر نیازمند تعمیرات و اقدامات تخصصی هستند. مهمترین دلایل روشن نشدن لباسشویی علت روشن نشدن لباسشویی دوو به شرح زیر است:

متصل نبودن به برق

دستگاه برای روشن شدن نیاز به برق دارد. بنابراین اولین چیزی که باید بررسی شود، رسیدن برق مورد نیاز به دستگاه است. اگر از وصل بودن دوشاخه به پریز برق مطمئن هستید، با یک مولتی متر ولتاژ برق را اندازه گیری کنید. اگر در لباسشویی جریان برق وجود نداشت، باید پنل برق خانگی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ قطعی جریان برقی در آن وجود نداشته باشد.

بسته نبودن درب ماشین لباسشویی

ماشین های اتوماتیک که درب آنها از جلو باز می شود، دارای سوییچ درب اتوماتیک هستند. نحوه کار در این دستگاه ها به این صورت است که تا زمانی درب قفل نشود، دستگاه شروع به کار نمی کند. در برخی از مدل ها، روشن شدن دستگاه منوط به قفل بودن صحیح درب لباسشویی است. درصورتی که قفل خراب باشد، احتمال بروز چنین مشکلاتی وجود دارد.

علت روشن نشدن لباسشویی دوو

خرابی موتور لباسشویی علت روشن نشدن لباسشویی دوو

یکی از علت روشن نشدن لباسشویی از کار افتادن موتور است. زمانی که موتور ماشین لباسشویی خراب شده باشد، دستگاه روشن نمی شود و یا در صورت روشن شدن هیچ عکس العملی نشان نمی دهد. همچنین اگر موتور ماشین لباسشویی بیش از حد گرم شود، ماشین لباسشویی خاموش شده و تا زمان خنک شدن آن، دستگاه روشن نمی شود. داغ کردن مکرر موتور یک مشکل جدی محسوب می شود و باید در اسرع وقت برطرف گردد.

مشکل سوئیچ استارتر و تایمر

سوئیچ استارت برخی از لباسشویی های علت روشن نشدن لباسشویی دوو، بخشی از تایمر بوده و با زدن دکمه تایمر فعال می شود. خرابی این بخش از دستگاه، یکی از دلایل روشن نشدن لباسشویی در این نوع مدل دستگاه ها است. بررسی خرابی سوییچ استاتر توسط متخصصان فنی انجام می شود.

خرابی برد اصلی دستگاه

برد یا مین برد لباسشویی تمامی اجزای آن را کنترل می کند. برد ولتاژ مناسب را برای راه اندازی موتور، شیر پرکن، موتور تخلیه یا قفل درب کنترل می کند. اگر در این فرآیند اختلالی به وجود آید، دستگاه روشن نشده و لباسشویی کار نمی کند. این موضوع نیز از جمله عوامل مؤثر در روشن نشدن لباسشویی است.

رفع مشکل روشن نشدن لباسشویی علت روشن نشدن لباسشویی دوو

رفع این مشکل به بررسی دقیق دستگاه و عیب یابی آن بستگی دارد. به عبارت دیگر ابتدا باید ریشه مشکل شناسایی شود و متناسب با آن اقدام لازم صورت گیرد. نمایندگی تعمیر لباسشویی با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و مدرن، عیب یابی دستگاه را انجام داده و قطعه معیوب را شناسایی می کند. به دنبال آن برای رفع ایراد روشن نشدن لباسشویی علت روشن نشدن لباسشویی دوو ممکن است قطعاتی نظیر برد، سوییچ درب، سوییچ استارتر، موتور و قطعات مرتبط با این مشکل تعمیر و تعویض شوند.

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی دوو

تعمیرگاه مجاز با ارائه مقالات مختلف در زمینه تعمیر لباسشویی دوو همیشه سعی داشته است مشکلات دستگاه شما را برطرف کند. در این مطلب علت روشن نشدن لباسشویی دوو آشنا شدیم در صورتی که هنگام برطرف این مشکل در ماشین لباسشویی خود با مشکل تخصصی روبرو شده اید تنها کافیست با نمایندگی تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید و با استفاده از خدمات تخصصی این نمایندگی مشکل پیش آمده را در ماشین لباسشویی خود برطرف نمایید. تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی با داشتن تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی آماده است تا مشکل پیش آمده را در کمترین زمان در محل مورد نظر شما برطرف کند. برای استفاده از خدمات تخصصی این نمایندگی تنها کافیست تا با نمایندگی تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

5 6 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها