آموزش تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی

علت باقی ماندن پودر بر روی لباس‌ها

علت باقی ماندن پودر بر روی لباس‌ها

چند دهه از ورود ماشین لباسشویی به آشپزخانه‌های ما ایرانیان می گذرد؛ که در این مدت خدمات بسیار زیادی را در زمینه شستشوی لباس‌ها و تمیز نگه داشتن پارچه‌ها و ملافه‌های منازل ارائه نموده‌اند. اما ماشین لباسشویی نیز در برخی از موارد باعث دردسرهای خاص خود می شود. یکی از این دردسرها باقی ماندن مقداری پودر یا کف خشک شده بر روی لباس می باشد. همچنین برای شما عزیزان بخشی جامع را برای راهنمای مشکلات تعمیر لباسشویی فراهم نموده‌ایم که در صورت نیاز می‌توانید به آن بخش مراجعه کنید. در این پُست می‌خواهیم شما را با علت باقی ماندن پودر بر روی لباسها آشنا کنیم.

علت سفیدک زدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

حتماً برای شما نیز اتفاق افتاده است که پس از خارج کردن لباس‌های شسته شده از ماشین لباسشویی متوجه سفیدک‌هایی بر روی آنها شده‌اید. مهم‌ترین علت ایجاد این سفیدک‌ها باقی ماندن بقایای پودر رختشویی بر روی لباس‌ها می‌باشد. مهم‌ترین علل بروز این سفیدک ها عبارتند از:

1- وجود کثیفی و آلودگی در داخل ماشین لباسشویی

مهم‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین عاملی که باعث می‌شود لباس‌های شما دارای بقایای پودر لباسشویی باشند، وجود جرم و کثیفی‌های موجود در ماشین لباسشویی است. ماشین لباسشویی به صورت ماهانه نیاز به جرم گیری دارد؛ زیرا بسیاری از کثیفی‌ها و بقایای آشغال‌های موجود در جیب لباس‌ها، دستمال کاغذی‌ها و لباس‌هایی که بسیار چرک هستند در قسمت‌های داخلی ماشین لباسشویی می‌توانند در شستشوهای بعدی بر روی لباس‌های تمیز بچسبند. بنابراین بهتر است به صورت دوره‌ای نسبت به جرم گیری ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید.

2- سختی زیاد آب

یکی دیگر از علل سفید شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی، سختی زیاد آب است. اگر در منطقه‌ ای هستید که آب مصرفی شما از سختی بالایی برخوردار است، هر چند نمی توانید برای کاهش سختی آن کار به خصوصی انجام دهید، اما به هر حال توصیه می‌کنیم ماشین لباسشویی خود را هر از چند گاهی جرم گیری کنید.

3- اختلال در عملکرد شیر آب در جاپودری 

در ماشین‌های لباسشویی امروزی که تمام اتوماتیک هستند، پودر لباسشویی در داخل محفظه ویژه‌ای ریخته می‌شود که با آغاز به کار لباسشویی از طریق شیر آب برقی که متصل به قسمت دیگر است، به آن منتقل می شود. اگر این فرایند انتقال با فشار و سرعت مناسب صورت نگیرد، انتقال مواد شوینده به دیگ با مشکل مواجه می شود و بخشی از آن در مراحل پایانی شستشو و یا حتی در زمان آبکشی وارد دیگ می‌شود. بدین ترتیب آبکشی به درستی انجام نمی‌شود و مقداری پودر در دیگ باقی می‌ماند و بر روی لباس‌ها لکه ایجاد می کند.

4- پودر رختشویی نامرغوب

پودرهای رختشویی نامرغوب و غیر استاندارد از تاثیر بسیار بدی برروی شستشو برخوردارند. بنابراین توصیه می‌کنیم که ضمن خرید پودرهای رختشویی استاندارد از برنامه‌های شستشوی بلند مدت با آب گرم یا ولرم استفاده کنید تا پودر به خوبی در آب حل گردد و وارد دیگ شود. پودرهای نامرغوب، به ویژه اگر در آب سرد قرار گیرند، به خوبی حل نمی‌شوند و به صورت حل نشده بر روی لباس یا جداره دیگ باقی می مانند.

5- اختلال در عملکرد یقه شور لباس

یقه شور یک قسمت پلاستیکی در آبکش لباسشویی است که اختلال در عملکرد آن باعث کامل نشدن آبکشی و باقی ماندن مقداری پودر در آن می شود. برای حل این مشکل باید از تعمیرکار متخصص لباسشویی دعوت به همکاری کنید.

علت باقی ماندن پودر بر روی لباس‌ها

6- اختلال در عملکرد موتور ماشین لباسشویی

هر نوع خرابی و عملکرد ناقص از سوی موتور ماشین لباسشویی باعث ضعف آن در شستشو، آبکشی، خشک کردن و چرخیدن دیگ به اندازه کافی و استاندارد می‌شود. بدین ترتیب پودر به صورت کامل حل نمی شود و آبکشی به صورت ناقص انجام می‌شود. برای رفع این معضل با یک تعمیرکار ماهر لباسشویی ارتباط برقرار کنید.

7- اشتباه ریختن پودر لباسشویی

محفظه ویژه پودر لباسشویی دارای سه قسمت است که مشتمل بر بخش شستشوی سریع، شستشوی طولانی مدت و قسمتی نیز ویژه نگهداری نرم کننده می باشد. این نرم کننده در دوره پایانی آبکشی به لباس اضافه می شود. لذا پر شدن آن با پودر لباسشویی موجب می‌شود که در لحظات آخر نیز به جای نرم کننده، پودر رختشویی وارد دیگ لباسشویی شود و در این مدت زمان کم، به خوبی حل نشود و بر روی لباس باقی بماند.

8- استفاده بیش از حد از پودر لباسشویی

برخی از بانوان فکر می‌کنند که استفاده از پودر بیشتر باعث تمیزی بیشتر لباس‌ها خواهد شد. اما این کار باعث می شود که مقداری پودر بر روی لباس‌ها باقی بماند. این یک اشتباه بزرگ است و باید برای مصرف پودر، به اندازه پیمانه پودر ماشین لباسشویی پودر ریخته شود.

9- بیش از حد ریختن لباس در داخل ماشین لباسشویی

معمولا ماشین‌های لباسشویی خانگی دارای ظرفیت‌های 5، 7 و 8 کیلویی هستند و بیش از حد ریختن لباس در داخل آنها باعث می‌شود که پودر ماشین لباسشویی در لابلای حجم زیاد لباس‌ها باقی بماند و حل نشود و به صورت لکه بر روی آنها باقی بماند. بنابراین برای  قرار دادن لباس‌ها در داخل ماشین لباسشویی حتما مطابق با حجم دیگ آن عمل نمایید.

نتیجه گیری

ماشین لباسشویی یکی از وسایلی است که امروزه الزاما باید در هر خانه‌ای برای راحتی کار وجود داشته باشد و بدون آن ممکن است شما دچار مشکلاتی بشوید مثل به موقع شسته نشدن لباس‌ها و غیره، ما در این مقاله به شما علت باقی ماندن پودر بر روی لباسها را گفتیم تا دیگر شما عزیزان با این اشکال دست و پنجه نرم نکنید. همچنین جهت خواندن مطالبی مفید در این باره می‌توانید به بخش نمایندگی تعمیرات لباسشویی مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها