تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی سامسونگ

تعمیر فیلتر برق لباسشویی سامسونگ

تعمیر فیلتر برق لباسشویی سامسونگ

فیلتر برق لباسشویی سامسونگ

فیلتر برق لباسشویی سامسونگ یکی از قطعات موجود در این دستگاه است که امکان بروز خرابی و اختلال در آن وجود دارد. در صورت خرابی فیلتر برق ماشین لباسشویی، نویزهای تولید شده توسط این دستگاه به سایر دستگا‌ه‌های الکترونیکی موجود در محیط منتقل می‌شوند. (فیلتر برق لباسشویی سبب کاهش تداخل و افت نویزهای الکتریکی‌ای می‌گردد که توسط موتور لباسشویی تولید می‌شود). خرابی فیلتر برق لباسشویی نشانه‌هایی دارد که پریدن فیوز یکی از آنهاست. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا نحوه تعمیر لباسشویی سامسونگ در زمینه تعمیر فیلتر برق لباسشویی سامسونگ آشنا شویم.

توصیه می‌شود در صورت بروز اختلال در فیلتر برق لباسشویی سامسونگ، هر چه سریع‌تر جهت تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید تا از بروز اشکال در سایر دستگاه‌های موجود در محیط جلوگیری کرده باشید. تعمیر و تعویض فیلتر برق لباسشویی سامسونگ یکی از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی سامسونگ است که صرفاً پس از طی مراحل عیب‌یابی دستگاه و تشخیص صحیح نوع اشکال پیش آمده انجام می‌پذیرد.

تعمیر فیلتر برق لباسشویی سامسونگ

تعمیر فیلتر برق لباسشویی سامسونگ نیز همانند هر تعمیر دیگری، نیاز به ابزار و وسائل خاص خود دارد. بنابراین پیش از شروع می‌بایست یک فیلتر برق و یک پیچ‌گوشتی را در کنار خود داشته باشید. پس از تهیه این دو مورد، دستورالعمل زیر را دنبال کنید (توصیه می‌شود پیش از این کار عکسی از اتصالات تهیه کنید تا اتصالات را به فیلتر جدید بر اساس آن وصل کنید):

قطع کردن برق ماشین لباسشویی:

از آنجا که برای تعویض فیلتر برق لباسشویی سامسونگ با سیم‌های برق سرکار داریم باید در اولین گام ارتباط دستگاه را با برق قطع کنیم. برای این کار کافی است تا دو شاخه‌ی برق را از پریز بکشیم.

خارج کردن پنل بالایی:

در این مرحله نیاز است پنل بالایی لباسشویی خارج شود. برای این کار پیچ‌هایی که پنل را به بدنه محکم کرده است را با استفاده از پیچ‌گوشتی باز کنید و پنل را به سمت بیرون بکشید تا از ماشین لباسشویی جدا شود. (نکته: خارج کردن پنل هر مدل دستگاه با سایر دستگاه‌ها تفاوت دارد)

بررسی فیلتر برق لباسشویی سامسونگ:

در این مرحله –و پس از برداشتن پنل بالایی- خواهید توانست فیلتر برق ماشین لباسشویی را ببینید. خرابی این فیلتر نشانه‌هایی دارد که در صورت مشاهده آنها می‌توانید جهت تعویض و تعمیر فیلتر اقدام کنید: انفجار یا برآمدگی در فیلتر، علایم سوختگی، علایم دود کردن یا بودن مایع در ته فیلتر. البته خرابی فیلتر ممکن است هیچ علامتی هم نداشته باشد که این مورد را می‌توان هنگام کار کردن ماشین لباسشویی و ایراد در کارکرد دیگر لوازم برقی مشاهده کرد.

تعمیر فیلتر برق لباسشویی سامسونگ

تعویض فیلتر برق:

فیلتر برق لباسشویی سامسونگ معمولاً با پیچ‌هایی به داخل کابینت ماشین لباسشویی وصل شده است. پیچ‌های نگهدارنده این قطعه نیز در بیرون قرار دارند که می‌بایست آن‌ها را با استفاده از پیچ گوشتی مناسب باز کنید تا فیلتر آزاد شود. پس از آزاد شدن وقتی فیلتر از کابینت، می‌توانید آن را با یک نمونه جدید عوض کنید. (نکته: هر کانکتور الکتریکی که از فیلتر قدیمی باز می‌شود را به فیلتر جدید وصل کنید البته در همان موقعیت فیلتر قدیمی).

اتصال فیلتر برق به کابینت:

پس از آنکه تمامی کانکتورهای الکتریکی به فیلتر جدید منتقل شدند می‌توانید آن را مانند قبل به کابینت ماشین لباسشویی وصل کنید. پس از آن، پنل بالایی را سرجای خود قرار دهید و پیچ‌های آن را ببندید.

تست فیلتر برق لباسشویی سامسونگ

با انجام مراحل درج شده در بخش فوق، کار تعویض و تعمیر فیلتر برق لباسشویی سامسونگ به اتمام می‌رسد. پس از انجام ۵ مرحله فوق، می‌بایست مجدداً برق ماشین لباسشویی را وصل کنید و به صورت آزمایشی کارکرد این قطعه را تست کنید و ببینید که آیا با کار کردن ماشین لباسشویی همچنان در عملکرد دیگر لوازم برق تداخلی ایجاد می‌شود یا خیر. در صورتی که با وجود تعویض فیلتر برق لباسشویی، مشکل پیش آمده برطرف نشد توصیه می‌‌شود اشکال پیش آمده را با یکی از کارشناسان مرکز تعمیرات سامسونگ درمیان بگذارید.

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی سامسونگ

در این مطلب از مقالات تعمیر لباسشویی سامسونگ با نحوه تعمیر فیلتر برق لباسشویی سامسونگ آشنا شدیم. در صورتی که در هنگام برطرف این مشکل با مشکل خاصی روبرو شدید می توانید به نمایندگی تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی مراجعه نمایید و با استفاده از خدمات تخصصی این نمایندگی مشکل پیش آمده را در ماشین لباسشویی خود برطرف نمایید.

مطالب مرتبط

5 6 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها