تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی پاکشوما

برطرف کردن صدای زیاد لباسشویی پاکشوما

برطرف کردن صدای زیاد لباسشویی پاکشوما

چگونه صدای زیاد ماشین لباسشویی را برطرف کنیم؟

همانگونه که می‌دانید زمان کار ماشین لباسشویی نسبتاً طولانی است. حال اگر ماشین در تمام این مدت، سر و صدا کند، صداهای شنیده شده از آن بسیار کلافه‌کننده خواهد بود. البته صدا دادن لباسشویی در حین کار امری عادی است و حتی دستگاه های مجهز به سیستم های پیشرفته هم اندک صدایی تولید می کنند. اما اگر صدای دستگاه از حدی فراتر رفته و زیاد شود، آزار دهنده خواهد بود.

از طرفی این صداها می‌توانند نشانه‌ای دال بر معیوب یا فرسوده بودن برخی قطعات داخلی دستگاه باشند. ما ضمن بررسی دلایل صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما ، روش های برطرف کردن این مشکل را نیز با شما در میان خواهیم گذاشت. اگر صدای خارج شده از ماشین لباسشویی شما نیز آزاردهنده است، می توانید برای دریافت خدمات تخصصی مرتبط با تعمیر لباسشویی با کارشناسان ما در نمایندگی پاکشوما تماس بگیرید.

دلایل صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما

خرابی پمپ تخلیه

هرگاه مشاهده کردید که صدای ماشین لباسشویی تان در حین کار از حد عادی بیشتر شده، بد نیست پمپ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید. این قطعه، آب حاصل از شستشو را تخلیه می کند و اگر ایرادی داشته باشد، کار کردن های دستگاه را همراه با با صدای نابهنجار خواهد کرد. بنابراین بهتر است پیش از هر کاری پمپ تخلیه لباسشویی تان را بررسی کرده و در صورت نیاز از یک تعمیرکار با تجربه تعمیر لباسشویی پاکشوما کمک بگیرید.

خرابی کوپلینگ موتورهای بدون تسمه

یکی دیگر از دلایل صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما و سایر برندها، خرابی کوپلینگ است. البته این مورد تنها در مورد دستگاه هایی مصداق دارد که دارای موتور دایرکت درایو یا همان بدون تسمه هستند. کوپلینگ در این مدل ها وظیفه انتقال قدرت از موتور به جعبه دنده را بر عهده دارد. این قطعه از دو بخش پلاستیکی تشکیل شده که میان آن‌ها یک کوپلینگ لاستیکی وجود دارد. هر یک از این قطعه‌ های پلاستیکی ممکن است با گذشت زمان و استفاده‌ زیاد دچار مشکل شوند و صداهایی ها را ایجاد نمایند.

معیوب شدن تسمه

ماشین های لباسشویی تسمه ای دارند که در هنگام تخلیه دستگاه، پمپ تخلیه را فعال می کند. این تسمه پس از مدتی فرسوده شده و مشکلاتی را در کارکرد دستگاه ایجاد می کند. یکی از این مشکلات، سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی هنگام کار است. ساییدگی، فرسودگی و یا پاره شدن تسمه پمپ لباسشویی پاکشوما یکی از اصلی ترین علت های سر و صدای این دستگاه به شمار می رود.

مشکل در موتور محرک

چرخش دیگ شستشو در ماشین های لباسشویی توسط قطعه ای به نام موتور متحرک انجام می شود. اگر موتور متحرک به درستی کار نکند، صدای ماشین لباسشویی زیاد می‌شود و صدایی مانند ویز ویز از آن به گوش می‌رسد. به همین دلیل هم تکنسین های تعمیرات لباسشویی پاکشوما در هنگام سر و صدا کردن دستگاه، حتما این قطعه را مورد بررسی قرار می دهند.

خرابی تسمه‌ دیگ

خرابی یا فرسوده شدن تسمه دیگ هم می تواند منجر به صدای زیاد ماشین لباسشویی شود. در برخی از ماشین‌های لباسشویی، ۴ تسمه در گوشه‌های دیگ تعبیه شده اند که حرکت دیگ را خصوصاً در زمان آبکشی کنترل می‌کنند. اگر این تسمه های پلاستیکی فرسوده شده یا آسیب ببینند، دیگ به هنگام آبکشی بیش از اندازه تکان خورده و به بدنه برخورد می‌کند. در نتیجه صداهایی در ماشین لباسشویی پاکشوما شما ایجاد خواهد شد.

برطرف کردن صدای زیاد لباسشویی پاکشوما

خرابی کمک فنر

اگر از ماشین لباسشویی اتوماتیک پاکشوما استفاده می کنید، ممکن است سر و صدای آن ناشی از خرابی کمک فنر باشد. کمک فنر در این نوع ماشین ها تعبیه شده تا حرکت دیگ کنترل شود. خرابی این قطعه منجر به برخورد دیگ با بدنه و صدای زیاد ماشین لباسشویی خواهد شد. کارشناسان تعمیر لباسشویی برای رفع صدای دستگاه حتما این بخش از لباسشویی را نیز بررسی می‌کنند.

خرابی کلاچ

در برخی از مدل های لباسشویی برای قفل شدن ورودی شفت جعبه دنده به محرک سبد شستشو از کلاچ استفاده شده است. خرابی کلاچ مشکلاتی از جمله سر و صدای غیر عادی را در ماشین لباسشویی سبب می گردد. همچنین ممکن است آب کشی به درستی صورت نگرفته و در نتیجه لباس‌ها به خوبی شسته نشوند.

معیوب شدن یاتاقان دیگ

در نهایت معیوب شدن یاتاقان دیگ هم به عنوان یکی از دلایل صدای زیاد ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار می گیرد. یاتاقان ها قطعاتی هستند که برای بهتر چرخیدن دیگ در ماشین های لباسشویی تعبیه شده اند. خرابی این قطعات هم لرزش دستگاه را بیشتر می کنند و هم سر و صدای زیادی در آن ایجاد می کنند.

روش های رفع مشکل صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما

خوشبختانه صدای ماشین لباسشویی مشکلی است که امکان برطرف کردن آن وجود دارد. البته این مساله نیاز به بررسی تخصصی دستگاه و قطعات مختلف آن دارد. پس از این که تیم تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در محل به آدرس شما اعزام شدند، بخش های مختلف دستگاه را وارسی می کنند.

وقتی دلیل صدای غیر عادی دستگاه مشخص شد، به تناسب شدت و نوع آسیب دیدگی اقدامات ترمیمی لازم انجام خواهد شد. تعویض یاتاقان های آسیب دیده یکی از اقداماتی است که به برطرف شدن مشکل صدای زیاد ماشین لباسشویی کمک می کند.

تعمیر و تعویض کلاچ آسیب دیده، تعمیرات کمک فنر، تعویض تسمه دیگ، تعمیر کوپلینگ و تعمیر و تعویض موتور متحرک کارهایی هستند که انجام دادن آنها مشکل را برطرف خواهد کرد. با توجه به حساسیت بالای بخش های ذکر شده و اهمیت آنها در عملکرد ماشین لباسشویی، بهتر است ترمیم و تعویض این قطعات را به تعمیرکاران با تجربه و ماهر محول کنید. نمایندگی مجاز پاکشوما برای ارائه سرویس های تخصصی در خدمت شما عزیزان می باشد.

مطالب مرتبط

5 2 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها