آموزش تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی الجی

تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی

تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی یکی از دستگاه هایی گه ریز قطعلات زیادی در آن استفاده می شود که از جمله این ریز قطعات می توان به پمپ تخلیه اشاره کرد که در صورت خرابی پمپ تخلیه امکان با مشکلاتی مانند: سروصدای زیاد در لباسشویی، آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، عدم تخلیه در لباسشویی و نشت آب از زیر ماشین لباسشویی که یکی از دلایل بروز هر یک از این مشلات مرتبط با خرابی پمپ تخلیه لباسشویی ال جی است. پمپ تخلیه در لباسشویی این وظیفه را بر عهده دارد که آب کثیف حاصل از شستشوی لباس ها را از لباسشویی خارج کند. تعمیرگاه مجاز قصد دارد در این مقاله شما را با انواع پمپ تخلیه، دلایلی که موجب خرابی آن می شوند و تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی آشنا کند.

با پمپ تخلیه و انواع آن آشنا شوید

شما دوستان عزیز باید قبل از اینکه با دلایل خرابی و نحوه تعمیر پمپ تخلیه لباسشوی ال جی آشنا شوید، باید با وظیفه پمپ تخلیه در لباسشویی و انواع آن آشنا شوید. همانگونه بیشتر ما میدانیم و از اسم ان قطعه پیداست، وظیفه اصلی این پمپ در لباشسویی این است که آب کثیف حاصل از شستشوی لباس ها را از لباسشویی به بیرون منتقل نماید. در کل ما دو نوع پمپ تخلیه داریم که از آن ها می توان در لباسشویی اسنفاده کرد که نوع اول آن قطب چاکدار و نوع دیگر آن روتور با آهن ربای دائمی است.

 1. پمپ تخلیه قطب چاکدار:

  یکی از ساده ترین نوع موتورهای القایی این موتور تخلیه است. نحوه کارکرد این نوع از پمپ به این گونه است که بوبین صرفا یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند که در آن قابلیت چرخش روتور وجود ندارد.

 2. پمپ تخلیه از نوع روتور با آهن ربای دائم:

در این نوع از پمپ تخلیه یک بوبین با حفاظ پلاستیکی همراه با روتور و آهن ربای دائم طراحی شده است که بوبین و روتور در آن با هم و همزمان کار می کنند.

علت خرابی پمپ تخلیه لباسشویی چیست؟

 • یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث بروز این مشکل در لباسشویی می شود شکستگی پروانه های پمپ تخلیه می باشد که در صورت بروز این مشکل نمی توان آن را با تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی برطرف کرد و در صورت بروز این مشکل تنها باید آن را تعویض پمپ تخلیه برطرف کنید. شاید این سوال ذهن شما را مشغول کرده باشد که دلیل شکستگی پروانه های پمپ تخلیه چیست، باید بدانید اشیاء خارجی و ریز که در داخل لباسشویی جا می مانند از دلایل اصلی شکستگی این پروانه ها هستند
 • از دلایل دیگری که باعث خرابی در پمپ تخلیه می شود و ما را وادار به تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی الجی می کند می توان به گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه اشاره کرد که در صورت گیر کردن اشیاء ریز و پرز لباس باعث مسدود این فیلتر شده و در عملکرد پمپ تخلیه مشکل ایجاد می کند. برای برطرف کردن این مشکل باید فیلتر پمپ را باز نمایید و بعد تمیز کردن قطعه دوباره آن را سر جایش قرار دهید.
 • در برخی از موارد این امکان وجود دارد که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی الجی به دلیل نوسانات برق زیاد به طور کامل بسوزد، باید به این موضوع توجه داشته باشید که در صورتی که پمپ تخلیه به طور کامل بسوزد این مشکل با تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی قابل برطرف کردن نیست و تنها باید این قطعه را در لباسشویی تعویض نمایید.
 • اما در برخی از موارد این امکان وجود دارد که مشکل از پمپ تخلیه لباسشویی نباشید بلکه بر دماشین لباسشویی دچار اختلال شده باشد و برد در لباسشویی حکم مغز این دستگاه را دارد، زیرا ارتباط بین تمامی قطعات توسط به وسیله برد فراهم می شود و نقش و مسئولیت هر کدام از آن ها را تعیین می نماید. پس شما دوستان عزیز باید توجه داشته باشید در صورت بروز مشکل برای برد، عملکرد لباسشویی به طور کل دچار مشکل می شود.

بیشتر بدانیم : تعمیرگاه مجاز الجی در تهران

 

بیشتر بدانیم: تعمیر لباسشویی الجی

نشانه هایی که با دیدن آن ها متوجه خرابی پمپ تخلیه لباسشویی ال جی می شویم

 1. شنیده شدن سرو صدای زیاد لباسشویی هنگام کار

هنگامی که شما دوستان عزیز با سروصدای زیاد لباسشویی هنگام روبرو می شوید باید بدانید که نیاز به تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی دارید، در صورتی که صداهایی عجیب مانند صدای وزوز، خرخر و یا صدای کلیکی از لباسشویی شما خود می شنوید بدانید مشکل از پمپ تخلیه شما می باشد.

باید با این موضوع آشنا باشید که شنیده شدن هر یک از این صداها مرتبط به یک قسمت می باشد. در این قسمت از مقاله میخاهیم به این موضوع بپردازیم که هر صدا مربوط به کدام قطعه می باشد. به عنوان مثالا در صورت شنیدن صدای وز وز در لباسشویی شما باید پمپ تخلیه را برسی کنید زیرا یک شی خارجی درون آن گیر کرده است. یا اگر از لباسشویی خر خر به گوش می رسد باید لوله خروجی آب را بررسی کنید زیرا امکان دارد دچار گرفتگی شده باشد. در صورت بروز این مشکل هرچه سریهتر باید برای تعمیر و یا تخلیه لوله خروجی آب اقدام نمایید تا از وارد شدن فشار به پمپ تخلیه لباسشویی جلوگیری نمایید. این امکان نیز وجود دارد که یک صدای دیگر در لباسشویی به گوش شما برسد که این صدا شبیه به کلیک باشد که در صورت شنیدن صدا در لباسشویی باید واشر پمپ تخلیه را بررسی کنید تا اشیاء خارجی در آن گیر نکرده باشد. اما این امکان نیز وجود دارد در صورت بررسی کردن واشر تخلیه هیچ چیزی داخل آن نباشد که در این صورت مشکل از لاستیک درب لباسشویی می باشد.

بیشتر بدانم : تعمیرات لباسشویی الجی

 • نشتی کردن آب از ماشین لباسشویی

آب معمولا از دو قسمت لباسشویی نشتی می کند که یکی از این قسمت ها جاپودری لباسشویی است و از دور درب لباسشویی و یا زیر ماشین لباسشویی.  در صورت نشت آب از جاپودری به دلیل فرسوده شدن جاپودری می باشد اما در صورتی که آب ازدرب نشت داشته باشد به دلیل پوسیدگی لاستیک دور درب می باشد اما در صورتی که آب از زیر لباسشویی نشتی داشته باشد به دلیل خرابی پمپ تخلیه آن می باشد.

 • عدم آبگیری ماشین ماشین لباسشویی

بیشتر کاربران بر این باورند که آبگیری نکردن لباسشویی مربوط به اختلال در پمپ تخلیه است که در صورت تعویض و یا تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی این مشکل برطرف می شود، اما این موضوع کاملا غلط است زیرا این مشکل مستقیم به پمپ تخلیه لباسشویی مرتبط نمی شود. در قسمت جلویی و پایینی لباسشویی فیلتر پمپ تخلیه قرار دارد که از ورودی سکه، پرز و اشیاء خارجی به لباسشویی می شود. این فیلتر در لباسشویی به مرور زمان کثیف می شود و باعث ایجاد سر و صدا، لرزش بیش از حد و باعث شود که لباسشویی آبگیری نکند. با توجه به این موضوع در صورتی که با آبگیری نکردن در لباسشویی ال جی روبرو شدید بهتر است که فیلتر پمپ تخلیه را تمیز کنید.

 

 

 • عدم تخلیه ماشین لباسشویی

اما نشانه هایی که در بالا گفته شد برخی از نشانه های بروز این مشکل می باشد، از آخرین نشانه بروز این مشکل می توان به تخلیه نشدن ماشین لباسشویی اشاره کرد. همانطور که در این مقاله گفتیم وظیفه پمپ تخلیه این است که آب کثیف حاصل از شستشو لباس ها را به بیرون از لباسشویی منتقل کند، اما در صورتی که این پمپ خراب شده باشد و یا فرسوده شده باشد، عمل تخلیه آب در لباسشویی به خوبی انجام نمی شود.

آیا امکان تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی وجود دارد؟

اگر این سوال برای شما هم پی آمده است که آیا امکان تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی وجود دارد یا خیر. باید به شما بگوییم که جواب این سوال بستگی به مشکل وارد شده به پمپ تخلیه لباسشوی دارد. با توجه به این موضوع در صورت بروز هر کدام از نشانه های بالا بهتر است که با نمایندگی تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید. تکنسین های متخصص ما در زمینه تعمیر لباسشویی آماده هستند تا در اولین فرصت در محل مورد نظر شما حاظر شوند و به عیب یابی پمپ تخلیه شما بپردازند تا در صورتی که امکان تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی وجود داشته باشد، به تعمیر این قطعه بپردازند.

برای ارتباط با نمایندگی تعمیرگاه مجاز می توانید با شماره های ثبت شده شرکت در سایت تماس بگیرید و یا از طریق فرم آنلاین خرابی دستگاه خود را ثبت نمایید.

راه های ارتباط با نمایندگی تعمیرگاه مجاز:

77166615_22737566_442887993_33812686

مطالب مرتبط

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها