تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی دوو

علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو

علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو

بررسی علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی دوو

بسیاری از کاربران در تماس های تلفنی با تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو را از ما جویا شدند ، از همین روی ما مقاله با عنوان چرا آب در ماشین لباسشویی گرم نمیشود را تهیه و دلایل این موضوع را مورد نقد و بررسی قرار داده ایم. دلایل مختلفی وجود دارد که آب ماشین لباسشویی گرم نشود اما دلایلی که در ادامه این مقاله قرار است با آن ها آشنا شویم اصلی ترین در زمینه تعمیر لباسشویی دوو و آشنایی با علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو می باشد. پس ما به شما عزیزان توصیه می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا با علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو آشنا شوید و در صورتی که سوالی در ذهن شما باقی ماند در قسمت نظرات آنرا بیان کنید .

اصلی ترین علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو

  • کار نکردن هیتر المنت
  • خرابی سنسور ( در مدل های جدید )
  • خرابی ترموستات ( در مدل های قدیمی )
  • خرابی برد الکترونیکی
  • خرابی تایمر ( در مدل های قدیمی )
  • در ادامه مقاله برای پاسخ به سوال چرا آب ماشین لباسشویی گرم نمیشود هر کدام از موارد بالا را بیشتر بررسی میکنیم .
  • خرابی هیتر المنت اولین دلیل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

هر کدام از برنامه های ماشین لباسشویی که توسط کاربر انتخاب میشود دارای مشخصات خاص خود از جمله دمای آب مخصوص به خود میباشد ، به عنوان مثال برنامه QUIC با دمای آب لوله کشی کار میکند و برنامه COTTONE را انتخاب میکنیم دمای آب 60 درجه میباشد .

در زمانی که دمای آب انتخاب بیش از 30 درجه انتخاب میشود هیتر المنت برای گرم شدن آب و بهبود کیفیت شستشو وارد عمل میشود .

در صورتی که این قطعه بدرستی کار نکند نمیتواند دمای آب را تنظیم کنیم پس قاعدتا شسشتشو متوقف میباشد یا مدت زمان شستشو اضافی میشود .

علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو
برای تست این قطعه میتوان با باز کردن المنت و بوسیله مولتی متر مقدار مقاومت بین 2 سر المنت را اندازه گیری کرد در صورت قطعی باید قطعه تعویض شود، اگر المنت سالم بود به سراغ مراحل بعدی بروید .

معیوب بودن سنسور یا ترموستات علت دوم گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی

بعد از چک کردن هیتر المنت برای عیب یابی ماشین لباسشویی به سراغ سنسور و ترموستات میرویم، سنسور و ترموستات وظیفه اندازه گیری دمای آب و قطع و وصل کردن برق هیتر المنت را توسط برد الکترونیکی دارند .

اگر سنسور یا ترموستات معیوب باشند برق را برای المنت وصل نمیکنند و باعث داغ نشدن آب در لباسشویی میشوند .

برای اندازه گیری سنسور و ترموستات باید از مولتی متر استفاده کرد، در صورت سالم بودن این قطعات به سراغ مرحله سوم بروید تا بفهمید چرا آب در ماشین لباسشویی گرم نمیشود .

خرابی برد الکترونیکی سومین دلیل گرم نکردن آب در لباسشویی

اطلاعات دمای آب از سنسور به برد منتقل میشود، اینجا برد وارد عمل میشود و باتوجه به دمای آب انتخابی و اطلاعات سنسور فرمان جهت کار کردن المنت را صادر میکند .

صادر شدن فرمان توسط یک رله انجام میشود، در بیشتر اوقات اتصال کوتاه این رله یا قطع شدن پلاتین های آن باعث کار نکردن المنت و در نهایت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی میشود .
علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو
در صورت خرابی برد الکترونیکی برای تعمیر برد ماشین لباسشویی باید با تعمیرگاه مجاز لباسشویی تماس بگیرید .

خرابی تایمر علت گرم نشدن آب در لباسشویی است

در مدل های قدیمی تر که بجای برد الکترونیکی از تایمر استفاده میشد، تایمر وظیفه کنترل قطعات ماشین لباسشویی را برعهده داشت .

این تایمر ها عملکرد غیر هوشمندانه ای نسبت به برد های الکترونیکی دارند و از چرخدنده های متعددی تشکیل شده اند .

اکثر خرابی تایمر ها مربوط به شکستن این چرخدنده ها یا اتصال کوتاه یا قطعی بین پلاتین های تایمر میباشد ، در صورتی که تمامی موارد سالم میباشند برای رفع مشکل گرم نشدن آب در لباسشویی به سراغ تایمر بروید.

در این مطلب به تخصصی به بررسی علت گرم نشدن آب لباسشویی دوو آشنا شدیم، اما در صورتی که هنگام تعمیر لباسشویی دوو در این زمینه با مشکلی روبرو شده اید تنها کافیست با نمایندگی تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید و تعمیرات تخصصی لوازم خانگی خود را از تعمیرکاران متخصص ما بخواهید. در صورتی که خودتان علاقه ای به برطرف کردن این مشکل ندارید و یا تخصص کافی را در این زمینه ندارید می توانید با نمایندگی تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید و یا خرابی دستگاه خود را به صورت آنلاین در نمایندگی تعمیرگاه مجاز ثبت نمایید.

مطالب مرتبط

5 5 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها