تعمیر اجاق گاز, تعمیر اجاق گاز نف

علت کم بودن شعله اجاق گاز نف

علت کم بودن شعله اجاق گاز نف

چرا شعله ی اجاق گاز کم است؟

یکی از شایع ترین مشکلات در اجاق گاز ها، مشکل کم شدن و یا کم بودن شعله ی اجاق گاز است که در میان افراد مصرف کننده زیاد مطرح است. توجه داشته باشید که این امکان وجود دارد برای اجاق گاز شما مشکلاتی پیش بیاد و ایرادهای بی شماری داشته باشد که دلیلش موارد ساده ایی هست و ممکن است که شما بتوانید عیب اجاق گاز را برطرف کنید. در برخی از موارد دیده شده است که این مشکلات تخصصی می باشند و همین موضوع باعث وب شود که از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر اجاق گاز نف  با حاضر شدن در محل عیب دستگاه اجاق گاز شما را برطرف کنند. توجه داشته باشید که در ادامه این مقاله قرار است با علت کم بودن شعله اجاق گاز نف آشنا شوید تا در صورتی که با این مشکل در اجاق گاز نف روبرو شدید خودتان بتوانید به عیب یابی و تعمیر اجاق گاز نف بپردازید.

علت کم بودن شعله اجاق گاز نف و تعمیر اجاق گاز

یکی از علت کم شدن شعله اجاق گاز نف، می تواند کثیف بودن مشعل دستگاه اجاق گاز شما باشد.
این مشکل را می توانید به راحتی با تمیز کردن مشعل های اجاق گاز نف برطرف نمایید.
در برخی از موارد دیده شده است که با تمیز کردن این مشعل ها به علت رطوبتی که در زمان تمیز کردن وجود داشته باعث شده اجاق گاز با زدن جرقه روشن نشود و باید تحمل کرد تا رطوبتش کاملاً خشک بشود تا مشکل اجاق گاز حل شود.

کم بودن شعله اجاق گاز نف

روی لینک کلیک کنید تا برای تعمیر لباسشویی نف با تعمیرگاه مجاز ارتباط برقرار کنید.

از دیگر علت کم بودن شعله اجاق گاز نف باقی ماندن چربی های مواد غذایی یا سر رفتن غذاها بر روی شعله ها می باشد.
در اپی گونه موارد سوراخ مشعل ها گرفته می شود و راه خروج گاز بسته شده و باعث پخش نامتقارن گاز در مشعل ها می شود که علت کم بودن شعله اجاق گاز نف است.

دلیل بعدی که می توانی باعث کم شدن شعله اجاق گاز نف شود وجود نشتی در شلنگ انتقال گاز می باشد‌.
یکی دیگر از مواردی که می تواند علت کم بودن شعله اجاق گاز باشد، کم بودن مقداری از انرژی گاز که کمتر به مشعل است.
در برخی از موارد دیده شده است که این مشکل به دلیل کلید ولوم اجاق گاز رخ داده است و به طور کلی مواردی که با خروج گاز مرتبط است می تواند یکی از علت کم بودن شعله اجاق گاز باشد.

بررسی کردن سر شعله های اجاق گاز نف

این امکان وجود دارد که بعد از تمیز کردن شعله های اجاق گاز باید توجه داشته باشید که بعد از خشک کردن آن ها زا حتماً باید این سرپوش ها را در جای اصلی خود قرار دهید.
توجه داشته باشید که همین جا به جایی سرپوش ها می تواند نقش مهمی در نا متعادل بودن خروج گاز داشته باشد و از رسانایی صحیح گاز مانع شده و باعث کم و زیاد شدن شعله های اجاق گاز بشود و یا اینکه به طور کلی شعله ها روشن نمیشود.

معیوب بودن ژیگلور اجاق گاز

در صورتی که هنگام استفاده کردن از اجاق گاز نف خود متوجه شدید که دستگاه شما افت فشار گاز دارد، این امکان وجود دارد که قطعه ژیگلور اجاق شما دچار مشکل شده است.
پس با توجه به این موضوع باید اقدامات لازم را در زمینه بررسی این قطعه و تعمیر اجاق گاز نف انجام دهید. در صورت نیاز باید این قطعه را در تعویض نمایید.

ایراد در قطعه ی سنسور دما

در برخی از موارد دیده شده است که علت کم شدن شعله اجاق گاز نف می تواند به دلیل بروز مشکلات در عملکرد سنسور دما باشد.

باید سنسور دما را با اهم چک بکنید و اگر این سنسور درست و سالم باشد باید با بالا رفتن دما مقاومتش افزوده بشود.

علت کم شدن شعله گاز

خیس بودن شعله

بهتر است بعد از تمیزکاری اجاق و شستشوی شعله مشعل و خصوصا رنده مشعل را با یک پارچه تمیز و یا سشوار کاملا خشک کنید خیس بودن شعله باعث کم شدن شعله گاز و یا حتی خاموش شدن آن می شود.

یادتان باشد در زمان تمیز کاری اجاق و شستشوی شعله از اسید و مواد پاک کننده قوی و اجسام نوک تیز ایتفاده نکنید چون ممکن است منافذ شعله را مسدود کند و به دنبال آن جریان گاز کم یا قطع شود.

در این مقاله با علت کم شدن شعله اجاق گاز نف آشنا شدیم. این مشکل یکی از مشکلات متداول در اجاق گاز ها می باشد. توجه داشته باشید که این مشکل به راحتی در اجاق گاز قابل برطرف کردن است اما برخی از مشکلات نیازمند تخصص بالایی در زمینه اجاق گاز نف می باشد.

در صورتی که نیازمند به تعمیر تخصصی اجاق گاز نف هستید می توانید با تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی تماس بگیرید و درخواست خود را در این نمایندگی تبت نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید خرابی دستگاه خود را به صورت آنلاین از طریق فرم ثبت سفارش آنلاین ثبت نمایید تا تعمیرکاران ما در نمایندگی تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی با شما عزیزان تماس بگیرند و بعد از هماهنگی های لازم در محل مورد نظر شما حاضر شوند تا به عیب یابی و تعمیر اجاق گاز نف شما بپردازند.

فرم ثبت سفارش

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها