تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی آبسال

علت حل نشدن پودر در لباسشویی آبسال

برسی علت حل نشدن پودر در لباسشویی آبسال

ماشین لباسشویی، این وسیله پر مصرف، بنابر استفاده زیادی که از آن می‌شود، بنابراین طبیعیست که با مشکلات زیادی در این وسیله رو به رو شوید. از آنجایی که امروزه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم برقی اصلی در آشپزخانه دیده می‌شود، بنابراین می‌بایست همیشه سالم باشد تا کارهای ما لنگ نماند. اما چه چیزی باعث بروز مشکل در ماشین لباسشویی می‌شود؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است. شما اگر به طور مرتب ماشین لباسشویی خود را سرویس نکنید، آن را به طور صحیح نصب نکنید و یا از آن به صورت صحیح استفاده نکنید مسلما خراب می‌شود. البته این مورد در رابطه با ماشین لباسشویی‌های جدید صدق می‌کند. در صورتی که مدت زمانی طولانی است که از ماشین لباسشویی خود استفاده می‌کنید نباید توقع داشته باشید مانند روز اول برای شما کار کند. در این بخش قصد داریم به بررسی مشکل مربوط به حل نشدن پودر در لباسشویی آبسال بپردازیم. یکی از مشکلات اصلی در ماشین لباسشویی این مسئله است. علت حل نشدن پودر در لباسشویی آبسال چیست؟ چرا این مسئله رخ می‌دهد؟ با ما همراه باشید تا به بررسی یکی از مشکلات رایج در این وسیله بپردازیم.

علت حل نشدن پودر در لباسشویی آبسال چیست؟

در صورتی که پودر در ماشین لباسشویی شما حل نمی‌شود و یا پودر در جایگاه و روی لباس‌ها می‌ماند، در واقع سبب بروز مشکلات بعدی می‌شود. بنابراین باید حتما این مشکل را بررسی کنید. در واقع در صورتی که پودر در این وسیله حل نشود، به مرور زمان باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی باعث می‌شود آسیب ببیند. همچنین ماندن لکه‌های سفید روی لباس‌ها برای هیچکسی خوشایند نیست. بنابراین لازم است شما استفاده درست از شوینده و پودر‌های ماشین لباسشویی را به خاطر داشته باشید. از طرفی باید تمامی علت‌های بروز این مسئله را بررسی کنید. که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

برسی علت حل نشدن پودر در لباسشویی آبسالپائین بودن بیش از حد دمای آب

یکی از اصلی ترین اقداماتی که به منظور حل شدن پودر در ماشین لباسشویی باید مد نظر داشته باشید، این است که دمای آب مناسب باشد. در صورتی که دمای آب پائین باشد، پودر به راحتی حل نشده و در نتیجه دردسر ساز می‌شود. در واقع بنابر نظر کارشناسان تمامی پودرهای شوینده برای شستشو در آب سرد مناسب نیستند. برخی از این پودرها ممکن است در آب سرد حل نشوند. این یعنی در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید برنامه را طوری انتخاب کنید که به طور کامل از آب گرم نیز استفاده شود. همچنین به تایم شستشو دقت کنید. در صورتی که تایم را کوتاه انتخاب کنید. این اتفاق رخ می‌دهد. در صورتی که برای شستن لباس‌ها عجله دارید و می‌بایست از برنامه کوتاه مدت استفاده کنید، می‌توانید از قبل پودر را درون آب گرم مخلوط کرده و پس از حل شدن کامل درون مخزن بریزید.

استفاده از شوینده در زمان نامناسب

علت حل نشدن پودر در لباسشویی آبسال می‌تواند مربوط به زمانی باشد که از شوینده در تایم مناسبی استفاده نمی‌کنید. در صورتی که شما پودر شوینده را در زمان مناسبی وارد ماشین لباسشویی نکنید دردسر ساز خواهد بود. برخی از افراد پودر را در هنگام شروع شستشو وارد لباسشویی می‌کنند. این کار درست نیست. همیشه باید قبل از شروع کردن دستگاه به کار و روشن کردن ماشین لباسشویی پودر را به آن اضافه کنید. در نتیجه با روشن کردن ماشین لباسشویی و انتخاب برنامه پودر در بازه زمانی مشخص شروع به حل شدن می‌کند. این مورد را در مورد تمامی شوینده‌ها باید رعایت کنید.

میزان سختی و نرمی آب

کیفیت آب منطقه نیز در بروز این مشکل دخیل است. بنابراین علت حل نشدن پودر در لباسشویی آبسال می‌تواند به این موضوع مربوط شود. آب نرم یعنی آبی که فاقد مواد و املاح است، نسبت به آب سخت نیاز به شوینده کمتری دارد. بنابراین حتما در هنگام استفاده از شوینده به این نکته توجه کنید. شما باید شوینده را متناسب با سختی و نرمی آب وارد کنید. در صورتی که آب منطقه از آب سخت است یعنی دارای املاح است، در نتیجه پودر شوینده دیرتر در آن حل می‌شود. از این رو شما باید در هر بار استفاده به این موضوع توجه کنید.

کیفیت پودر شوینده

کیفیت پودر شوینده ای که استفاده می‌کنید به عنوان علت حل نشدن پودر در لباسشویی شناخته شده است. پودر شوینده باید کیفیت عالی داشته باشد تا به راحتی در میان شستشو حل شود. در غیر اینصورت با مشکل حل نشدن پودر شوینده مواجه خواهید شد. بنابراین در هنگام خرید شوینده حتما این مسئله را در نظر بگیرید.

از طرفی به مقدار پودری که میریزید باید دقت کنید. استفاده بیش از حد از پودر شوینده در هر چرخه شستشو سبب می‌شود تا علاوه بر این که پودر به درستی حل نشده و در نتیجه علت جمع شدن کف در ماشین لباسشویی نیز به همین مسئله مربوط شود. بنابراین سبب آسیب به لباسشویی شما شود. بنابراین حتما این مورد را در نظر داشته باشید و از پودر شوینده به مقدار مناسب استفاده کنید.

تمیز کردن جاپودری در ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن جاپودری در ماشین لباسشویی لازم نیست راه سختی را در پیش بگیرید. شما می‌توانید با انجام چند کار ساده به راحتی جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنید تنها کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:
برای اینکار ابتدا محفظه را تا جایی که ممکن است بیرون بکشید.
برای خارج کردن مخزن گیره ای که در پشت و انتهای مخزن قرار دارد را فشار دهید.
هر شوینده و ماده اضافی درون مخزن را پاکسازی کنید.
برای شستن مخزن می‌توانید از صابون و آب گرم استفاده کنید.
مخزن را به آرامی بسابید.
توسط یک پارچه آن را خشک نموده و وارد جایگاه نمائید.

چقدر پودر در ماشین لباسشویی بریزیم؟

علت حل نشدن پودر در لباسشویی آبسال در مطالب فوق گفته شد. حال لازم است با نحوه صحیح ریختن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی آشنا شوید. برای اینکار می‌توانید از دو روش زیر استفاده نمائید:
می توانید برای اینکار پودر را مستقیما وارد جاپودری کنید. جاپودری در بیشتر لباسشویی‌ها معمولا دارای سه جایگاه است. مخزن پودر ماشین لباسشویی معمولا اولی از سمت چپ است. به راحتی مقدار پودر حدودا 50 گرم پودر را درون محفظه بریزید و درب را بسته و لباسشویی را روشن کنید
همچنین می‌توانید پودر را درون کیسه‌های مربوطه ریخته و مستقیما درون لباسشویی کنار لباس‌ها قرار دهید. این مورد سبب می‌شود تا پودر به راحتی حل شود.

برسی علت حل نشدن پودر در لباسشویی آبسال
آیا به جای پودر ماشین لباسشویی از مایع لباسشویی استفاده می‌کنید؟

برخی از کاربران ترجیح می‌دهند به جای پودر از مایع لباسشویی استفاده کنند. این امر اصلا مضر نبوده و سبب بوی بهتر در میان لباس‌ها می‌شود. این مایع‌ها مانند یک پودر می‌توانند لباس‌های شما را تمیز نماید. اما ممکن است مانند پودر ماشین لباسشویی مایع نیز به درستی حل نشده و در نتیجه سبب باقی ماندن نرم کننده در محفظه شود. این مشکل معمولا بر اساس مسدود شدن جت‌های اسپری اتفاق می‌افتد. برای رفع این مشکل طبق مراحل زیر عمل کنید:

محفظه را جدا کرده و برای تمیزکردن آن از یک برس کوچک و آب استفاده کنید.برای بررسی دقیق این بخش پس از شستشو می‌توانید آن را با آب پر کنید در صورتی که آب به آرامی از آن تخلیه شود به معنای باز شدن گرفتگی لوله است. در اینصورت مشکل رفع شده است.
جت‌های اسپری آب در محفظه نیز باید بررسی شود. این جت‌ها در سقف محفظه کار گذاشته شده و آب کافی را در روی پودر یا مایع اسپری می‌کنند. در صورتی که به علت رسوبات مسدود شود، می‌بایست آن را بررسی و رفع کنید.
مقداری محلول ضد رسوب بر روی جت‌ها اسپری کنید. از یک برس نرم برای پاک کردن استفاده کنید.
محفظه را شسته و مجددا آن را با آب پر کنید ببینید مشکل رفع شده است یا خیر.

نمایندگی تعمیرگاه مجاز لباسشویی آبسال

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی با داشتن سالیان سالیان تجربه و همکاری با تکنسین های متخصص در زمینه تعمیرات لوازم خانگی افتخار این را دارد که بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمیت به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد. به همین دلیل است که بیشتر مشتریان ما از ما رضایت کامل را دارند و در صورتی که نیاز به خدمات تعمیرات لباسشویی آبسال و یا سرویس لوازم خانگی را داشته باشند به نمایندگی تعمیرگاه مجاز مراجعه می کنند و از خدمات ما در زمینه سرویس و تعمیر لباسشویی آبسال استفاده می کنند.

مطالب مرتبط

5 2 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها