تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی الجی

علت بوی سوختگی لباسشویی ال جی

علت بوی سوختگی لباسشویی ال جی

شاید شما هم در یاد داشته باشید که در گذشته های نچندان خیلی دور  لباس ها را با دست در حمام و یا حیاط منزل می شستن تا این که به تدریج و با گذشت زمان، ماشین لباسشویی هایی روی کار آمدند و تا حدودی مشکل را بر طرف کردند. قابلیت آن ها تنها در این بود که به جای شستن لباس ها با دست با این وسیله این کار انجام می شد. این روند ادامه داشت تا این که تکنولوژی و فناوری پیشرفت کردند و کار خانه جات شروع به تولید ماشین لباس شویی هایی کردند که آپشن های بسیاری را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. وسیله های برقی هر کدام به یک منظوری برای بر طرف کردن نیاز آدمی اهمیت لازم را دارند. بنابراین در این مقاله می خواهیم در مورد بوی سوختگی ماشین لباسشویی ال جی حرف بزنیم تا بدانید در این گونه مواقع عیب یابی چگونه است؟ و چه کار هایی را باید انجام بدهید!

بوی سوختگی ماشین لباسشویی ال جی

این امکان وجود دارد که شما هم با بوی بد و نامطبوع لباسشویی روبرو شده باشید که به مشام رسیدن این بوی بد چیست؟ اصلا چرا در برخی از مواقع این اشکال به وجود می آید که این وسیله برقی شروع به داغ شدن می کند؟ چه عاملی دست به دست هم می دهند تا سبب سوختن موتور و سیستم شوند؟ نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی ال جی برای همه این سوال ها جواب های کاملا منطقی و درستی دارد.. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با علت بوی سوختگی لباسشویی ال جی آشنا شوید.

علت بوی سوختگی لباسشویی ال جی
موتور ماشین لباسشویی و دلیل های عمده سوختگی آن

در ادامه شایع ترین دلایلی که میتواند موجب ایجاد بوی سوختگی ماشین لباسشویی شود را برای شما نام برده و توضیح داده ایم.

1.موتور

یکی از اصلی ترین و شایع ترین دلایل که برای سوختن این سیستم می توان گفت همان موتور ماشین لباسشویی باشد اما همیشه این گونه نیست و نیاز به بررسی کردن دارد و این کار ها را بهتر است به دست افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

2.پارگی تسمه

توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی ها دو قطعه به نام پولی موتور و دیگ دارد که این دو بر اساس یک جزء دیگری از ماشین لباسشویی به یکدیگر متصل هستند. اما باید‌ به این موضوع توجه داشته باشید که این تسمه به مرور زمان پاره یا ساییده شود در این هنگام این بوی سوختگی نیز به مشام می رسد و مانع عملکرد مناسب آن می شوند.

3.خرابی موتور

خرابی موتور ماشین لباسشویی در سه حالت امکان‌ پذیر است اولین حالت ممکن در صورتی باشد که شما به صورت مکرر و دائم از آن استفاده کرده باشید. دومین حالت در صورتی می باشد که لباس هایی که برای شستشو در دستگاه می گذارید، زیاد باشند و سومین حال در موقعی است که سیم پیچ آن آسیب ببیند. سفت بودن خود تسمه هم می تواند یکی دیگر از این گونه دلایل باشد.

4.سوختگی لاستیک المنت

لاستیک المنت یکی دیگر از قطعات  اصلی ماشین لباسشویی می باشد که در داخل دیگ قرار دارد. پس با توجه به این موضوع در هر صورت آسیبی به این المنت وارد شود، بوی سوختگی را حتما احساس خواهید کرد.

5.آسیب به المنت

برد یا تایمر از موارد تاثیر گذاری هستند و می توانند از جمله مواردی باشند که در بوی سوختگی اثر دارند. با خرابی و معیوب شدن برد، در مواقعی هم که آب داخل دیگ نیست همچون خشک کردن المنت در مدار قرار می گیرد. این امر سبب داغ شدن می شود و بوی نیم سوز شدن را تجربه می کنید.

6.سوختن سیم کشی ها

همان طور که می دانید سیم کشی ها اگر دچار اتصالی بشوند، قطعات و ابزار های ماشین لباسشویی نیز از لحاظ جریان و روند الکتریکی مورد تاثیر قرار می گیرند و در نتیجه با سوختن روکش و عایق سیم ها رو به رو می شوید و ان هم یکی دیگر از دلایل سوختگی ماشین لباسشویی است.

7.سوختن برد

همان گونه که در بخش های پیشین اشاره شد، سوختن یا اتصالی برد یا تایمر سبب می شود تا این بوی سوختگی از ماشین لباسشویی بلند شود و شما باید سریها در این گونه مواقع اقدام نمایید.

8.آسیب به دو شاخه برق

در پاره ای از موارد این احتمال هم وجود دارد که اشکال در خرابی دو شاخه برق باشد طراحی در کشور ما متاسفانه این گونه است که اکثر پریز های برق را به صورت دو شاخه ای ایجاد می کنند و شما می توانید از مغازه ها تبدیل سه شاخه را خریداری کنید و برای افزایش طول عمر ماشین لباسشوییتان استفاده کنید. این کار حتما از اتصالی کردن و جلوگیری از بوی سوختگی تاثیر فراوان دارد.

9.خراب شدن کلاچ

با کلاچ چقدر آشنایی دارید؟ آیا ماشین شما از چنین ابزاری برخوردار است؟ کلاچ در یک عبارت کلی برای ماشین لباسشویی هایی می باشد که درب از بالا بوده و کارشان حرکت دادن سبد شستشو در حین فرآیند چرخش است. حال در صورتی که شما صدای دلخراش و هولناکی را از جانب سیستمتان شنیدید و در کنار آن بوی سوختگی را هم احساس کردید، بدانید که کلاچ شما خراب شده است.

سخن پایانی

در این مقاله آموزشی با علت بوی سوختگی لباسشویی ال جی و تمام دلیل ها و علت هایی که سبب آن می شوند آشنا شدید. البته نا گفته نماند که دلایل بسیار دیگری هم اثر دارد در این زمینه که ما تنها به برخی از آن ها اشاره کردیم. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی ال جی در تهران تماس بگیرید و توسط کارشناسان ما راهنمایی شوید .

مطالب مرتبط

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها