تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی دوو

بررسی و راه حل رفع ارور e9 لباسشویی دوو

بررسی ارور e9در لباسشویی دوو

مشکل e9، یک خطای حائز اهمیت در ماشین لباسشویی دوو است. کدهای دو حرفی بسیاری در شناسایی نقص‌های لباسشویی دوو نقش مهمی دارند. نمایش این کدها در صفحه نمایشگر دستگاه نشان می‌دهد که دستگاه به درستی عمل نمی‌کند. یکی از کدهای مهم خطاهای فنی در ماشین لباسشویی دوو،  کد e9 است که به دلیل اختلال در عملکرد سنسور سطح آب نمایش داده می‌شود. شما برای رفع این ارور نیاز به تعمیر لباسشویی دوو خواهید داشت. در این مقاله از تعمیرگاه مجاز، در مورد بررسی و راه حل رفع ارور e9 لباسشویی دوو ، بحث خواهیم کرد.

دلایل نمایش ارور e9 در ماشین لباسشویی دوو چیست؟

بررسی دلایل نمایش خطای e9 در لباسشویی دوو بسیار حائز اهمیت است. زیرا عدم رفع به موقع این خطا می‌تواند منجر به آسیب دیدن قطعات دیگر لباسشویی شده و خسارات زیادی به همراه داشته باشد، که این خطاها نیاز به تعمیر تخصصی لباسشویی خواهند داشت.

خطای e9 در ماشین لباسشویی دوو به دلایل متنوعی نشان داده می‌شود. بنابراین، در ابتدا باید کاربرد هر بخش از لباسشویی را به خوبی بفهمیم و سپس مشکلات مربوطه را برطرف کنیم.در ادامه، این مقاله از تعمیرگاه مجاز لباسشویی به مهمترین دلایل نمایش خطای e9 در ماشین لباسشویی دوو خواهیم پرداخت.

خرابی هیدرواستات رایج ترین دلیل نمایش ارور e9 در لباسشویی دوو

 هیدرواستات قطعه‌ای است که سطح آب در لباسشویی را تنظیم می‌کند. لباسشویی‌ها با توجه به حجم و ظرفیت خود به میزان مشخصی آب برای شست و شو و آبکشی لباس‌های کثیف نیاز دارند و ورود کم یا زیاد آب به داخل دیگ لباسشویی تأثیر زیادی بر عملکرد دستگاه دارد.یکی از علل مهم نمایش خطای e9 در ماشین لباسشویی دوو، خرابی هیدرواستات است.در صورت خرابی این هیدرواستات، آب بیش از حد اندازه به دیگ لباسشویی وارد می‌شود و به برد الکترونیکی آسیب می‌رساند.

اجزای تشکیل دهنده ی هیدرواستات به شرح زیر می باشند.

 • برد (در برخی از مدل‌ها)
 • پرده دیافراگم
 • سیم‌پیچ
 • بدنه پلاستیکی
 • هسته
 • پیچ تنظیم هیدرواستات

هر یک از اجزای تشکیل دهنده هیدرواستات، در صورت خرابی می‌تواند عاملی برای وقوع خطاهای دیگر در لباسشویی باشد.به همین دلیل، تعمیر و تعویض این قطعه و همچنین سیم‌کشی مربوط به آن نیازمند کار تخصصی است و باید از تکنسین های ماهر در زمینه تعمیرات لباسشویی دوو استفاده کنید.

شما می توانید از مجموعه تعمیرگاه مجاز جهت رفع این مشکل کمک بگیرید.

خرابی شیلنگ هیدرواستات عامل رایج ارور e9در ماشین لباسشویی دوو

در تعداد زیادی از مورد های پیش آمده، خرابی شیلنگ هیدرواستات می‌تواند عاملی برای نمایش ارور e9 در لباسشویی دوو باشد.در کنارآسیب به هیدرواستات، خرابی یا فرسودگی شیلنگ این قطعه نیز بر نمایش خطای e9 در ماشین لباسشویی دوو تأثیر دارد. شیلنگ هیدرواستات به محفظه فشار در قسمت پایینی دیگ لباسشویی متصل می‌شود. هنگامی که آب در داخل دیگ بالا می‌آید، هوا در داخل شیلنگ فشرده می‌شود. با فشرده‌شدن هوا و تأثیر بر دیافراگم داخل هیدرواستات، دستور قطع آب به شیر برقی لباسشویی صادر می‌شود و در نتیجه ورود آب به لباسشویی متوقف می‌شود.

شکستگی، فرسودگی یا قطع اتصال بین شیلنگ هیدرواستات و ماشین لباسشویی دوو باعث مشکل در این فرآیند می‌شود. در چنین مواردی و با نمایش ارور e9، در صورت عدم تنظیم درست میزان ورودی آب به لباسشویی، با تعویض شیلنگ می‌توانید خطا را برطرف کنید.

خرابی برد یک عامل دیگر ارور e9 لباسشویی د‌وو

خرابی برد یکی دیگر از دلایل نمایش خطای e9 در لباسشویی دوو است. برد الکترونیکی به عنوان قطعه‌ای حیاتی در لباسشویی عمل می‌کند و مسئول کنترل تمام فعالیت‌های دستگاه است. آسیب دیدن برد باعث عدم انتقال دقیق دستورات به سنسور سطح آب می‌شود و علاوه بر اختلال در عملکرد کلی دستگاه، باعث ظهور خطای e9 می‌شود. در صورتی که برد آسیب ببیند، بهتر است آن را به مراکز تعمیر ماشین لباسشویی دوو بسپارید.

یکی از این مراکز معتبر مجموعه تعمیرگاه مجاز می باشد ، این مجموعه در سرتاسر تهران و کرج می تواند با فرستادن تکنسین تعمیر لباسشویی دوو در منزل را در اسرع وقت با قیمت مناسب انجام دهد.

با این حال، راه حل هایی جهت افزایش عمر مفید برد الکترونیکی وجود دارد.

به برخی از راهکارهای زیر توجه کنید:

1- استفاده نکردن از لباسشویی در ساعات اوج مصرف برق

2- مراقبت کردن از بدنه لباسشویی در مقابل ضربه‌های احتمالی

3- پیشگیری از ورود آب به بدنه لباسشویی

4- نگهداری کردن دستگاه در محیط خنک و خشک

5- استفاده کردن از محافظ برق ویژه لباسشویی

6- عدم استفاده پشت سر هم و بدون استراحت از ماشین لباسشویی دوو

7- بررسی اتصالات بین برد و سنسور سطح آب

8- بررسی اتصالات داخلی لباسشویی

دلیل ارور e9 در لباسشویی دوو

قطعی اتصالات داخلی یکی از عامل های نمایش ارور e9 در ماشین لباسشویی دوو است.نوسانات برق داخل لباسشویی به صورت لحظه‌ای ممکن است باعث ناهماهنگی بین برد و سنسور سطح آب شود و خطای e9 را نمایش دهد.این مشکل می تواند به دست تکنسین های حرفه ای تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی، قابل حل باشد.

با توجه به نوع هیدرواستات و اتصال های فیش آن به برد، بررسی اتصالات میان آنها از طریق باز کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی امکان‌پذیر می باشد.بهتر است برای افزایش ایمنی و کاهش خسارات، به نمایندگی تعمیر لباسشویی دوو در تهران مراجعه نمایید.

بهترین راه حل برطرف کردن ارور e9 در لباسشویی دوو

بهترین راه حل برطرف کردن خطای e9 در ماشین لباسشویی دوو، آشنایی با وظایف اجزای مختلف دستگاه است.ماشین لباسشویی‌های جدید دوو دارای قطعات پیشرفته‌ای هستند که بدون آگاهی از عملکرد آنها، تعمیر آنها امکان‌پذیر نیست.با این حال، بهترین راه برای رفع خطای e9 در ماشین لباسشویی دوو، استفاده از تعمیرکاران ماهر و مجرب در زمینه تعمیر لباسشویی است.این راه حل هم هزینه کمتری دارد و هم باعث جلوگیری از خسارات بیشتر به دلیل عدم آگاهی شما از عملکرد قطعات مختلف دستگاه می‌شود.

مهم‌ترین راه حل برطرف کردن رفع ارور e9 در ماشین لباسشویی

 1. خاموش کردن ماشین لباسشویی به مدت ۱۰ دقیقه و سپس روشن کردن دوباره آن
 2. جابه‌جایی صحیح لباس‌ها در دستگاه برای جلوگیری از آسیب به قطعه های خارجی
 3. انجام عیب‌یابی درست جهت پیشگیری از خسارات بیشتر به ماشین لباسشویی دوو
 4. نگه‌داشتن سالم هیدرو استات و استفاده از هیدرو استات باکیفیت در صورت نیاز به تعویض آن
 5. این مورد را میتوانید به نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی بسپارید.
 6. شناخت انواع هیدرو استات، که نقش مهمی در ارائه راهکارهای مناسب برای رفع خطای e9 دارند.هیدرو استات‌ها بسته به نوعشان، می‌توانند دارای ۳ فیش یا ۶ فیش باشند که به برد متصل می‌شوند.

در صورتی که اتصالات بین هیدرو استات و برد قطع شوند، بهترین راهکار تعویض یا نصب مجدد آن‌ها در محل مناسب است. با این حال، مهم‌ترین راهکار برای رفع خطای e9 در تعمیر ماشین لباسشویی دوو، در موارد ناشی از قطع اتصالات برد و سنسور آب، سالم نگه‌داشتن سیم‌های اتصال دهنده است.

راهکارهای دیگر برای سالم نگه‌داشتن سیم‌های اتصال بین هیدرو استات و برد الکترونیکی عبارت هستند از:

 1. کنترل کردن نوسانات برق در ماشین لباسشویی و استفاده از محافظ برقی
 2. بررسی سیم‌های لباسشویی هر چند ماه یکبار
 3. نگهداری دستگاه در محیط خنک و خشک

تعمیرگاه مجاز لباسشویی در تهران

مجموعه تعمیرگاه مجاز، یکی از مراکز مهم و معتبر با سابقه بسیار زیاد در حوزه تعمیر لباسشویی دوو می باشد، شما می توانید از طریق شماره تلفن های ۷۷۱۶۶۶۱۵ _ ۲۲۷۳۷۵۶۶ _۴۴۲۸۷۹۹۳ _۳۳۸۱۲۶۸۶_۸۸۵۹۲۶۵۰ با تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

برای درک دلیل نمایش خطای e9 در عملکرد سنسور سطح آب، می‌توانید جستجو کنید.همانطور که در متن اشاره شد، مهم‌ترین علت نمایش این خطا ناقص بودن بخش‌های مختلف سنسور سطح آب در ماشین لباسشویی دوو است. با واگذارکردن این مشکل به تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیرات لباسشویی دوو، می‌توانید به راحتی این خطا را برطرف کنید.

مطالب مرتبط

5 6 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها