تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی بوش

مروری بر انواع ماشین لباسشویی بوش و محل مونتاژ آن

ماشین‌های لباسشویی بوش کجا مونتاژ می‌شوند؟

در این مقاله قصد داریم تا خوانندگان را با ماشین لباسشویی بوش آشنا کنیم و مروری بر انواع این ماشین لباسشویی و محل مونتاژ آن داشته باشیم.

برخی کماکان بر این باورند که کشوری که ماشین‌های لباسشویی برند بوش در آن ساخته می‌شود، قطعاً آلمان است، اما در واقع اصلاً این‌طور نیست و ماشین‌های لباسشویی بوش در اروپای غربی، اروپای شرقی، کشورهای مستقل مشترک‌المنافع و آسیای جنوب شرقی مونتاژ می‌شوند. در کل اروپا – آسیا از ماشین لباسشویی‌های این برند استفاده می‌شود، اما مسئله این است که ماشین‌های لباسشویی بوش مونتاژ شده در یک کشور با مدل‌های مشابه مونتاژ شده در کشورهای دیگر متفاوت است. اما این مسئله را چگونه می‌توان فهمید!

برند بوش از چه زمانی فعالیت خود را شروع کرد؟

نام تجاری بوش به لطف بنیان‌گذار شرکت تولیدکننده لوازم الکتریکی، رابرت بوش پدیدار شد. وی فعالیت کارآفرینی خود را در اواخر قرن نوزدهم آغاز کرد. مسیر توسعه شرکت لوازم الکتریکی و برند بوش بیشتر پرزحمت بود. گرچه تحولات سیاسی و دو جنگ جهانی تقریباً شرکت رابرت را به طور کامل نابود کردند، اما این شرکت مانند ققنوسی دوباره از خاکستر زنده شد و بازار لوازم الکتریکی بسیاری از کشورها را تحت تسلط خود درآورد و مردم را با نوآوری‌های تکنولوژیکی خود شگفت‌زده کرد. به لطف تلاش‌های وی و خانواده‌اش، شرکت تا به امروز به طور پیوسته درحال‌توسعه است و بازارهای جدید بیشتری را کشف می‌کند.

امروزه برند بوش چندین هزار قلم کالای مختلف در ده‌ها کشور و صدها کارخانه تولید می‌کند. درعین‌حال، این شرکت همواره سعی در تحقق شعار شرکت خود «کیفیت به ضرر کمیت» دارد. کارخانه بوش نسبتاً دیر شروع به تولید ماشین لباسشویی کرد. اولین ماشین‌های لباسشویی تجاری موفق با مارک بوش در سال 1958 در آلمان به فروش رسید. احیاء و توسعه بوش به این دلیل تضمین شد که هیئت‌مدیره آن همیشه تصمیمات جسورانه‌ای در مورد به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته در تولید اتخاذ می‌کرد. این شرکت کاری را انجام داد که دیگران از انجام آن می‌ترسیدند و بسیار در این امر موفق بود.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش و سرویس آن در سراسر تهران و کرج

تعميرگاه مجاز لباسشویی بوش با توجه به داشتن شعب متعدد در سراسر شهر تهران و کرج و نزديک بودن به شما اين امکان را میدهد که تعمیر لباسشویی بوش در کوتاهترین زمان و کمترین هزینه ممکن خدمات تعمیر و اعزام تعمیرکار متخصص در محل شما انجام گردد.

22737566 – 88592650 – 77166615 (021)

تولید ماشین‌های لباسشویی بوش

در سال 1972، بوش  با تولید ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک به بازار ورود پیدا کرد که شور و اشتیاقی را در میان نیمی از زنان مصرف‌کننده محصولاتش ایجاد و شهرت و درآمد شرکت را افزایش داد. این شرکت در سال 1997 وارد بازار روسیه شد، اما این امر مانع از آن نشد که در این بازار ردة خود را از دست بدهد و تا به امروز بر آن مسلط است. امروزه برند بوش با صدها مدل ماشین لباسشویی اتوماتیک در بازار روسیه به فروش می‌رسد که دارای ویژگی‌های متنوعی هستند؛ اما همه آنها در روسیه تولید نمی‌شوند. بازار ماشین لباسشویی‌های بوش موردعلاقه مصرف‌کنندگان روسی راه طولانی در پیش دارد.

تولیدکنندگان ماشین لباسشویی بوش در آلمان

مرجع تولید ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک با برند بوش در آلمان است. آلمان اولین کشوری است که توانسته مدیریت خویش را متحول سازد. امروزه آلمان دارای بزرگ‌ترین تولیدکننده شرکت فنی بوش و متخصص در تولید ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک بوش و زیمنس در شهر نوئن در نزدیکی براندنبورگ است. این شرکت فناورانه‌ترین مدل‌های ماشین لباسشویی بوش سری WLX و WAS را تولید می‌کند. به‌طورکلی، از اواسط دهه 1990، برند بوش سیاست بهینه‌سازی تأسیسات تولید در آلمان و ایجاد امکانات جدید در کشورهای ثالث با نیروی کار ارزان‌تر و شرایط تجاری مطلوب‌تر را دنبال کرده است  در کشور آلمان، تنها چهار کارخانه، ماشین لباسشویی تولید می‌کنند. آلمان اکنون در حال تبدیل‌شدن به مرکز تحقیقاتی دراین‌خصوص است.

تابلوی کارخانه بوش در آلمان

در برلین و سایر شهرهای آلمان، مراکز فناوری، آزمایشگاه‌ها و کارخانه‌های آزمایشی در حال افتتاح هستند و فناوری‌های جدیدی را در اختیار گروه شرکت‌ها قرار می‌دهند که آن‌ها در ماشین‌های لباسشویی خودشان پیاده‌سازی می‌کنند. بااین‌وجود، خرید ماشین لباسشویی بوش ساخت آلمان همیشه آسان نیست، زیرا تنها 7% از کل ماشین لباسشویی‌هایی که توسط گروه شرکت‌ها به بازار عرضه، در آنجا تولید می‌شوند.

ماشین لباسشویی بوش آلمان چه ویژگی‌هایی دارد؟

مهم نیست که نمایندگان بوش چگونه به مصرف‌کنندگان خود اطمینان دهند که هر یک از محصولات آنها از کیفیت بالایی برخوردار است و همچنین مهم نیست که ماشین لباسشویی بوش در کدام کشور تولید شده، صنعتگران می‌دانند که لوازم با آرم «کشور مبدا آلمان» نسبت به لوازم دیگر ماشین‌های لباسشویی مونتاژ شده در ایالات متحده آمریکا، سایر کشورهای اروپا، چین، آمریکای لاتین یا روسیه برتر هستند. این امر به دلیل کیفیت مونتاژ و قطعات است.براساس میانگین آمار، بوش مونتاژ شده در آلمان به طور متوسط 5-7 سال دیرتر از همتایان خارجی خود خراب می‌شود. آلمان سالانه صدها هزار ماشین لباسشویی با مارک‌های WAS، WLX، WAY، WIS و WKD تولید می‌کند.

 

نکته جالب این است که در آلمان، گروه شرکت‌های بوش کارخانه‌ای که قابلیت تولید جدیدترین ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن را داشته باشد، ندارد. پس، ماشین لباسشویی‌های برند بوش کجا دیگر مونتاژ می‌شوند. بیشترین تعداد کارخانه‌های گروه شرکت‌های  بوش در اروپا متمرکز است. به‌غیراز 4 کارخانه آلمانی، 37 شرکت تولیدکننده ماشین لباسشویی و واحدهای آنها در اروپا مستقر هستند.

 

در لهستان ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک با مارک WAA،WAB، WAE، WOR تولید می‌شود. در فرانسه یک کارخانه تولید ماشین لباسشویی WOT با نام تجاری بوش وجود دارد. اسپانیا ماشین‌های لباسشویی تولید می‌کند که با مارک WAQ مشخص شده‌اند. حتی در قسمت اروپایی ترکیه ماشین لباسشویی بوش ساخته می‌شود و مارک WAA و WAB را روی آن‌ها قرار می‌گیرد.

ماشین لباسشویی بوش کجا مونتاژ می‌شود؟

اگر بگوییم در همه‌جا اغراق نکرده‌ایم. اطلاعات دقیقی از همه این کارخانه‌ها در دست نیست، اما به‌طورقطع مشخص است که برند بوش، در اروپا، آفریقای شمالی، روسیه، آسیای میانه، چین، ایالات متحده آمریکا و حتی شش کشور آمریکای لاتین تولید دارد؛ بنابراین تمام دنیا این نوع ماشین‌های لباسشویی را می‌شناسند و از آن استفاده می‌کنند!

ماشین لباسشویی بوش در چه کشورهایی ساخته می‌شوند؟

علاوه بر اروپا، چنین ماشین لباسشویی در روسیه نیز تولید می‌شود. ماشین لباسشویی‌های بوش ساخت روسیه دارای علامت‌های WLF, WLG, WLX هستند. تمامی ماشین‌های لباسشویی بوش روسی در دو کارخانه بزرگ یکی در شهر اِنگلز(Engels) و دیگری در شهر تولیاتی (Tolyatti) تولید می‌شود.

جدیدترین مدل ماشین لباسشویی و خشک کن بوش در جنوب شرقی آسیا در جمهوری خلق چین تولید می شود. ماشین‌هایی که این کشور تولید می‌کند با ظرفیت بالا، خشک کن و مجموعه ای از نوآوری‌های جدید شده متمایز می‌شوند. مارک آن‌ها WVDوWVF است. علاوه بر این، در چین ماشین‌های لباسشویی WLMوWLO  نیز ساخته می‌شوند.

مروری بر انواع ماشین لباسشویی بوش

امروزه برند بوش حدود 500 مدل ماشین لباسشویی اتوماتیک مدرن با مشخصات فنی کاملاً متفاوت تولید می‌کند. از میان چنین طیف متنوعی از محصولات، هر مصرف‌کننده مطمئناً «دستیار خانگی» خود را به‌دلخواه انتخاب می‌کند. به نظرتان مزیت‌ اصلی همه مدل‌های ماشین لباسشویی بوش چیست؟

یکی از مهم‌ترین دلایل کیفیت بالای قطعات در مقایسه با رقبا و طول عمر قطعات است، به‌خصوص در مورد ماشین لباسشویی بوش اروپا که به‌ندرت خراب می‌شود. از دلایل دیگر کیفیت شستشوی بالا  و صرفه‌جویی در زمان، برق و آب است. سیاست قیمت‌گذاری انعطاف‌پذیر این شرکت، باعث شده بسیاری از ماشین‌های لباسشویی بوش تاحدامکان ارزان جلوه کنند. حتی با وجود تفاوت قابل‌توجه نرخ ارز، ماشین لباسشویی اروپایی بوش همچنان در حال رقابت با ماشین لباسشویی بوش روسیه است.

تعمیر لباسشویی بوش راحت‌تر است و که اصلاً نیاز به تعمیر نداشته باشد بدون هیچ زحمتی می‌توانید قطعات آن را پیدا کنید. در حال حاضر، در قلمرو کشورهای مستقل مشترک‌المنافع، می‌توانید بسیاری از مدل‌های جالب  این «دستیار خانگی» را خریداری کنید. برای نشان‌دادن این موضوع تصمیم گرفتیم مروری کوتاه داشته باشیم بر انواع مدل‌های ماشین لباسشویی بوش که امیدواریم تاحدامکان تکمیل‌کننده این مقاله باشد.

ماشین لباسشویی بوش مدل WLG 20060 OE

این ماشین لباسشویی ساده، بادوام و ظرفیت 5 کیلوگرم بار را دارد. این لباسشویی دارای «آهنگ و سوت» خاصی نیست، اما دارای محافظ در برابر نشت، کف بیش از حد و عدم بالانس است در روسیه تولید می‌شود و بنابراین قیمت آن بیش از حد مقبول در حدود 310 دلار است.

ماشین لباسشویی بوش مدل WVH28442OE

این ماشین لباسشویی زیبا 16 برنامه شستشو دارد.  علکردهای این ماشین بسیار زیاد است اعم از توزین خودکار اشیا، بارگیری مخرن تا نیمه، آبکشی مجدد، بدون چروک و غیره . .. این دستگاه قابلیت شست و شوی 7 کیلوگرم را به صورت یک باره و خشک کردن 4 کیلوگرم را دارد و ساخت چین است. این مدل ماشین لباسشویی بوش بسیار گران است و در چین حدود 1500 دلار قیمت دارد.

ماشین لباسشویی بوش مدل WAW32540OE

و این ماشین که قبلاً  با عنوان «آلمانی اصیل» در آلمان مونتاژ می‌شد. مدل بسیار گران اما با مشخصات فنی خوب است. ظرفیت لباسشویی 9 کیلوگرم، سرعت چرخش 1600 دور، دارای توزین خودکار، شستشوی بدون چرخش، بدون چروک، توقف در هنگام شستشو و سایر عملکردها است. 14 برنامه شستشوی این ماشین تقریباً شامل همه چیز است. این مدل را می‌توان در روسیه با 1260 دلار خریداری کرد.

ماشین لباسشویی بوش مدل WAW24440OE

این مدل ماشین لباسشویی بوش آلمان کمی ارزان‌تر است و مشخصات فنی متوسط‌تری دارد. ظرفیت 9 کیلوگرم، چرخش با سرعت 1200 دور در دقیقه آن را مقرون‌به‌صرفه‌تر کرده است، اما هزینه آن 1010 دلار است. این مدل در مقایسه با مدل قبلی که در بالا بدان اشاره شد برجسته‌تر است.

تعمیرگاه مجاز بوش

تعمیرگاه مجاز، مرکز تعمیر لباسشویی بوش در تهران و کرج و تعمیرات لباسشویی بوش، انجام تعمیرات لوازم خانگی بوش در محل، بهترین قیمت. ارسال کارشناس در کمترین زمان، استفاده از قطعات اصلی، پشتبانی 24 ساعته، گارانتی تعمیرتعمیرات با 180 روز ضمانت. 

راه های ارتباطی :  22737566 – 44287993 88592650 – 77166615 (021)

مطالب مرتبط

5 5 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها