تعمیر لباسشویی سامسونگ

تعویض المنت هیتر لباسشویی سامسونگ

تعویض المنت هیتر لباسشویی سامسونگ

نحوه تعویض المنت هیتر لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی ها از قطعات مختلف و کاربردی تهیه شده اند که تمام این قطعات نقش مهم و کاربردی در ماشین لباسشویی دارند که یکی از این قطعات المنت هیتر لباسشویی می باشد. وظیفه اصلی این قطعه در ماشین لباسشویی گرم کردن آب در حین شستشوی لباس ها می باشد. در صورتی که آب در ماشین لباسشویی گرم نشود، لباس ها به صورت درست و مؤثر شسته نخواهند شد. اگر المنت ماشین لباسشویی ایرادی داشته باشد یا کلاً کار نکند باید تعویض شود. در ادامه این مقاله با نحوه تعویض المنت هیتر لباسشویی سامسونگ آشنا می شویم.

در اولین اقدام بررسی نمایید و مطمئن شوید که مشکل از المنت ماشین لباسشویی است، دلایل زیر نشان دهنده ایراد المنت لباسشویی است:

· فیوز یا برق اصلی شما میپرد.
· ماشین کار میکند ولی آب گرم نمیشود.
· برنامه شستشو تمام نمیشود.

در صورتی که بعد از بررسی دستگاه مطمئن شدید که المنت ماشین لباسشویی باید عوض شود تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی سامسونگ در اینجا روش اصولی تعویض المنت هیتر لباسشویی سامسونگ را به شما آموزش میدهد ولی اما توجه داشته باشید که تعمیر قسمتهای برقی تمام وسایل الکتریکی بخصوص ماشین لباسشویی نیاز به اطلاعات فنی الکتریکی دارد. پس توصیه ما تماس با یک تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی است.

ابزاری که برای تعویض المنت هیتر لباسشویی سامسونگ لازم دارید:

  • المنت حرارتی مخصوص مطابق با مدل ماشین لباسشویی
  •  آچار
  • پیچگوشتی مناسب با پیچهای لباسشویی
تعویض المنت هیتر لباسشویی سامسونگ

مرحله ۱ – رعایت کردن توصیهی ایمنی در تعویض المنت هیتر لباسشویی سامسونگ

توجه داشته باشید که رعایت کردن ایمنی در هنگام تعویض المنت لباسشویی یکی از اصلی ترین و مهم ترین کارهایی است که باید انجام دهید. برای رعایت کردن ایمنی دوشاخه دستگاه را از پریز بکشید.

مرحله ۲ – جدا محفظه پودر و کنترل پنل

در این مرحله در اولین اقدام باید پنل بالای لباسشویی را جدا نمایید، برای اینکه پیچهای آنکه در پشت قرار دارند را باز کنید. پنل به راحتی جدا خواهد شد.
هنگامی که پنل دستگاه را جدا کردیم، برای اینکه بتوانیم پنل کنترل را هم درآوریم ابتدا لازم است که محفظه پودر را به بیرون بکشیم، توجه داشته باشید که پیچ های پنل زیر این محفظه هستند. در این قسمت ابتدا محفظه را بیرون کشیده سپس با کمی فشار دادن به بالا آن را از جایش در آورید.
بعد از در آوردن محفظه باید پیچ های زیر این قطعه پیچ کناری پنل را باز کنید تا پنل از قسمت جلو جدا شود. آن را در بالای ماشین لباسشویی قرار دهید.
دقت داشته باشید که پیچهای قسمت محفظه ضدزنگ هستند بنابراین آن را به صورت جدا نگه دارید تا با پیچهای دیگر عوض نشوند.

مرحله ۳ – جدا کردن درب از ماشین لباسشویی

در این مرحله سما پنل زیر لباسشویی را در آورده اید. بعد از کلیپس لاستیک درب را از این قطعه جدا نمایید و لاستیک درب لباسشویی را به طرف داخل دیگ فشار دهید تا از درب دستگاه جدا شود.
در این قسمت چهار پیچ وجود دارد که، شامل دو پیچ قفل درب قسمت جلویی ماشین را نگه داشتهاند آنها را باز کنید تا بتوانید قسمت جلویی را به همراه درب از ماشین جدا کنید.

مرحله ۴ – جدا کردن المنت قدیمی

بعد از انجام دادن مراحل قبلی، شما در این مرحله می توانید المنت زیر دیگ لباسشویی را مشاهده کنید. توصیه می شود قبل از جدا کردن المنت هیتر قدیمی بهتر از آن یک عکس بگیرید تا نحوه اتصال سیمها را داشته باشید.

حالا باید سیم ها و سکوت ترموستات را جدا کنید. وصل المنت یک مهره وجود دارد که باید آن را باز کنید. ولی آن را تا انتها باز نکنید و وقتی مهر به آخر پیچ رسید به آرامی با ته پیچ گوشتی به آن ضربه بزنید تا کل پیچ و مهره به داخل المنت برود. با این کار المنت آزاد میشود و میتواننید آن را در آورید.

مرحله ۵ – جاانداختن المنت جدید

داخل المنت ترموستات جای گذاری شده است که حالا میتوانید آن را با کمی فشار دادن از جای خودش درآورید. بعد از جدا کردن ترموستات را داخل المنت جدید قرار دهید.
توجه کنید برای اینکه بتوانید المنت جدید را به راحتی در جای خود زیر دیگ قرار دهید میتوانید روی قسمت لاستیکی آن کمی مایع ظرفشویی بمالید.

المنت جدید را به آرامی به داخل هل دهید و مطمئن شوید که به خوبی در جایش قرار گرفته است. حال پیچ و مهرهی آن را سمت کنید تا المنت سرجایش محکم و آببندی شوید.

تعویض المنت هیتر لباسشویی

مرحله ۶ – وصل کردن سیمها

هنگامی که المنت محکم شد نوبت به وصل کردن سیم ها و فیش ترموستات میرسد. توجه داشته سیم ها را مطابق المنت قدیمی که عکسش را گرفته بودید، وصل کنید.
بعد از انجام دادن تمامی مراحل بالا کار تعویض المنت لباسشویی تمام شده است و باید پنل ها را از آخر به اول به ترتیب سرجای خ.دشان قرارا دهید و پیچ آن ها را سفت نمایید. فراموش نکنید که کلیپس واشر درب را هم به خوبی محکم کنید.

ماشین لباسشویی را برای یک دور آزمایش روشن کنید و ببینید که آیا المنت جدید درست کار میکند و آب گرم میشود.

در صورتی که در هنگام تعویض المنت هیتر لباسشویی سامسونگ با مشکلی روبرو شدید می توانید به نمایندگی تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی سامسونگ مراجعه کنید و با استفاده از خدمات تخصصی ما در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ مشکل پیش آمده را برطرف نمایید. تمامی تعمیرکارانی که با نمایندگی تعمیرگاه مجاز همکاری می کنند دارای سال ها در تجربه در زمینه تعمیر لباسشویی هستند. همین موضوع باعث می شود که خدمات با کیفیت را با نازلترین قیمت به شما عزیزان ارائه دهند.

برای ثبت کردن خرابی دستگاه خود در نمایندگی تعمیرگاه مجاز می توانید با یکی از شماره های این نمایندگی مجاز تماس بگیرید و یا از طریق فرم ثبت سفارش آنلاین خرابی دستگاه خود را ثبت نمایید.

فرم ثبت سفارش

مطالب مرتبط

5 3 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها