تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی آبسال

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال

میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال

میکروسوئیچ درب لباسشویی قطعه ای است که به عنوان قفل درب نیز شناخته می شود. مسکروسوئیچ درب یک سیستم ایمنی می باشد که در ماشین های لباسشویی که درب آنها از جلو باز می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. این مکانیسم امنیتی از باز شدن درب در هنگام کار کردن دستگاه جلوگیری می کند. میکروسوئیچ درب لباسشویی یک زبانه دارد که روی درب تعبیه شده و یک مکانیسم قفل که در پشت پنل جلویی قرار دارد. در صورتی که این قطعه در لباسشویی شما دچار مشکل شده است در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال آشنا شوید.
این مکانیسم معمولا شامل چند میکروسوئیچ و معمولا یک سیم پیچ قفل کننده و بازکننده موتور واکس می باشد. هنگامی که برنامه شستشو شروع به کار می کند، کنترل ماشین لباسشویی سلونویید یا موتور واکس را فعال می کند تا از باز شدن درب جلوگیری شود. پس از اتمام شست و شو، کنترل سلونویید باز کننده را فعال می کند یا موتور واکس را غیر فعال می کند تا درب باز شود. طراحی موتور واکس به صورتی است که یک دقیقه طول می کشد تا فعال یا غیر فعال شود.

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال در محل

دلایل خراب شدن میکروسوئیچ لباسشویی آبسال

در این قسمت از این مطلب قرار است با دلایل خرابی میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی آبسال آشنا شویم، بد نیست با این دلایل آشنا شویم تا در صورت مشاهده کردن آن ها متوجه خرابی میکروسوئیچ درب شویم. درصورتی که همیشه درب لباسشویی را محکم ببندید، باید منتظر خرابی میکروسوئیچ آن باشید.
در برخی از موارد دیده شده است که این کار آسیب شدیدی به میکروسوئیچ می رساند و تکرار کردن این کار به مرور باعث از کار افتادن این قطعه می شود. یکی دیگر از دلایل خرابی میکروسوئیچ باز کردن درب لباسشویی زودتر از موعد مقرر هم می باشد. توجه داشته باشید که اگر روی این قطعه آب بریزد، احتمال خرابی و یا سوختن آن نیز وجود دارد. و در آخر یکی دیگر از دلایل خرابی این قطعه نوسانات برق است که باعث آسیب دیدگی میکروسوئیچ شود.

نشانه های خرابی در میکروسوئیچ ماشین لباسشویی آبسال

از اصلی ترین دلایل خرابی میکروسکوئیچ در لباسشویی آبسال، باز یا بسته نشدن درب دستگاه می باشد. در صورتی که لولاهای درب نشکسته باشند، دلیل اصلی باز نشدن آن، خرابی میکروسوئیچ است. در برخی از موارد دیده شده است که کار نکردن لباسشویی هم ناشی از خرابی این قطعه است. تعمیرکاران  تعمیر  لباسشویی آبسال، تمامی دلایل دیگر را بررسی می کنند و اگر از خرابی این قطعه مطمئن شوند، آن را تعمیر یا تعویض می کنند. در این صورت با تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال، مشکل کار نکردن این دستگاه هم حل می شود.

مراحل آموزش تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال

در این قسمت قرار است با نحوه تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال آشنا شویم تا در صورت بروز این مشکل بتوانیم به راحتی از شر آن راحت شویم. اما در صورتی که تخصص کافی را در زمینه تعمیر لباسشویی آبسال ندارید ما به شما عزیزان توصیه می کنیم که به تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آبسال مراجعه کنید و با کمک گرفتن از تعمیرکاران متخصص ما در زمینه تعمیر لباسشویی آبسال مشکل پیش آمده را در دستگاه خود برطرف نمایید.
دستگیره درب دستگاه را با کمی فشار به سمت خود بکشید تا درب لباسشویی از لاستیک دور خود جدا شود. توجه داشته باشید که قوس مخصوص شیشه درب به همراه لاستیک دور آن مسئول آب بندی دیگ هستند.
در صورت باز شدن درب لباسشویی آبسال، لبه بیرونی لاستیک دور درب، نوع قوس شیشه، قسمت داخلی آبکش استیل و محل قرار گرفتن اهرم ضامن درب به خوبی دیده خواهد شد.

در این مرحله از تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال، برای جدا کردن لبه لاستیک درب از بدنه لباسشویی، باید فنر بیرونی دور درب را با استفاده از یک پیچ گوشتی کوچک دوسو به طرف بیرون بکشید تا فنر آزاد شود. حال که فنر بیرونی دور لاستیک آزاد شد، فنر را از جای خودش جدا کنید و لاستیک درب را به آرامی از یک طرف از بدنه جدا کنید، توجه داشته باشید که با ورود فشار بیش از اندازه این قطعه دچار آسیب خواهد شد

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال

بعد از جدا کردن لاستیک آن را در داخل دیگ دستگاه قرار دهید تا بتوانید به سادگی میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال را خارج کنید. پیچ های میکروسوئیچ را باز کنید؛ به علت متصل بودن سیم به میکروسوئیچ در داخل بدنه به صورت معلق می ماند. سپس با یک دست میکروسوئیچ را از پشت بدنه بیرون آورید.

در این مرحله از تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال توجه داشته باشید اگر درب لباسشویی باز یا بسته نمی شود، میکروسوئیچ مشکل دارد و باید آن را تعویض کنید.

در این مرحله با نحوه تعمیر لباسشویی آبسال در زمینه میکروسکوئیچ آشنا شدیم، در صورتی که ماشین لباسشویی آبسال شما دچار مشکل شده است می توانید به نمایندگی تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی مراجعه نمایید و با استفاده از خدمات تخصصی ما در زمینه تعمیر لباسشویی آبسال تمامی مشکلات پیش آمده را در زمینه تعمیرات لوازم خانگی برطرف نمایید.

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی با همکاری تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیرات لوازم خانگی آماده است تا خدمات خود را با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت به شما عزیزان ارائه دهد. تمامی تعمیرکاران ما در نمایندگی تعمیرگاه مجاز دارای سال ها تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی هستند که همین موضوع باعث می شود خدماتی با کیفیت بالا را به شما مراجعه کنندگان عزیز ارائه دهند. برای ثبت سفارش در نمایندگی تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی شما عزیزان می توانید با یکی از شماره های نمایندگی تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی تماس بگیرید و مشکل دستگاه خود را برای کارشناسان ما بازگو نمایید تا پس از هماهنگی های لازم تعمیرکار متخصص در محل مورد نظر شما حاضر شود و به عیب یابی، بررسی و تعمیر لباسشویی آبسال شما بپردازد. همچنین می توانید از طریق فرم ثبت سفارش آنلاین خرابی دستگاه خود را برطرف نمایید.

فرم ثبت سفارش

مطالب مرتبط

5 2 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها