تعمیر لباسشویی, تعمیر لباسشویی آبسال

تعمیر شیر برقی لباسشویی آبسال

شاید شما با کاربرد و نقش شیر برقی در ماشین لباسشویی آبسال آشنا نباشید، اما باید بدانید که این قطعه یکی از اصلی ترین قطعات بکار رفته در ماشین لباسشویی می باشد. وظیفه اصلی این قطعه کنترل کردن میزان آب ورودی هنگام شستشو به ماشین لباسشویی آبسال می باشد. توجه داشته باشید که به طور کلی در ماشین های لباسشویی از دو نوع شیر برقی استفاده شده این دو مورد عبارتند از: شیر برقی آب سرد و شیر برقی آب گرم. البته ماشین لباسشویی‌هایی که جدیداً طراحی و تولید می‌شوند تنها یک شیر برقی آب سرد دارند و آب گرم مورد نیاز آنها جهت شستشوی البسه نه از طریق ورودی شیر آب گرم، بلکه از طریق گرم کردن آب توسط هیتر تأمین می‌شود،س توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی‌های جدید، شیربرقی مجزا جهت ورود آب گرم ندارند. اشکالی که گاه عملکرد ماشین‌های لباسشویی را با اختلال موجه می‌ سازد، همین خرابی شیر برقی لباسشویی آبسال است. خرابی شیر برقی لباسشویی عموماً در شیر آب سرد و به دلیل یخ‌زدگی‌ آب موجود در مسیر آن اتفاق می‌افتد. در این وضعیت آب موجود در در لوله‌ها یخ زده، منبسط می‌شود و باعث ایجاد نشتی در شیر برقی میگردد. در ادامه‌ این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه تعمیر شیر برقی لباسشویی آبسال آشنا شوید.

دلایل خرابی شیر برقی لباسشویی آبسال

برای اینکه مطمئن شوید مشکل پیش آمده در ماشین لباسشویی مربوط به شیر برقی لباسشویی آبسال می باشد، ما به شما عزیزان توصیه می کنیم که به بررسی لباسشویی آبسال بپردازید. در مرحله نخست بررسی نمایید که نشتی آب لباسشویی مربوط به کدام قسمت است. در صورتی که نشتی آب را در قسمت پشتی و زیر ماشین لباسشویی مشاهده کردید به احتمال زیاد مشکل پیش آمده مربوط به شیر برقی است و می‌بایست جهت تعویض یا تعمیر شیر برقی لباسشویی آبسال اقدام کنید. (به خصوص در صورتی که لاستیک درب لباسشویی سالم است و نشتی ندارد).

یکی دیگر از مواردی که باید مورد بررسی قرار دهید، هنگامی می باشد که نشتی آب اتفاق می‌افتد. در صورتی که نشتی آب هنگام آبگیری ماشین لباسشویی آبسال اتفاق می‌افتد صد در صد مشکل پیش آمده به دلیل خرابی شیر برقی است. ما به شما عزیزان توصیه می کینم تا تعمیر لباسشویی آبسال را در زمینه تعویض و تعمیر شیر برقی لباسشویی را صرفاً به نمایندگی مجاز و کارشناسان خبره تعمیر ماشین لباسشویی آبسال بسپارید. اگر به هر دلیل قصد دارید تعویض این قطعه و تعمیر ان را خودتان انجام دهید، آموزش‌های ارائه شده در بخش زیر می‌تواند راهنمای شما باشد.

مراحل تعویض شیر برقی لباسشویی آبسال

توجه داشته باشید که برای تعمیر شیر برقی لباسشویی آبسال به این ابزارها نیازی دارید: شیر برقی جدید، پیچ گوشتی و انبردست. بنابراین پیش از آغاز این ابزار را تهیه کنید. پس از تهیه این ابزار مراحل زیر را دنبال کنید:

  • قطع ارتباط دستگاه با برق:

قبل از انجام دادن هر مرحله ای باید دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز برق بیرون بکشید.

  • تشخیص نشتی آب شیر برقی لباسشویی آبسال:

در این مرحله باید تمامی پیچ های پنل که در پشت (و در برخی از مدل‌ها در کنار هم هستند) را باز نمایید و پنل را به سمت عقب بکشید تا خارج شود. در صورت جدا کردن پنل می‌توانید شیرهای برقی را مشاهده نمایید. (توجه داشته باشید که یک شیر آب گرم و یک شیر آب سرد). به این موضوع دقت کنید که در این شیرها، فیلتر شیر برقی معمولاً قرمز رنگ است. شیربرقی آب گرم و سرد در برخی از مدلهای لباسشویی متصل به هم است. برای مطمئن شدن از نشتی آب می‌توانید به اطرف شیر برقی لباسشویی آبسال دست بزنید. در صورت مشاهده رسوب نیز می‌توان پی به نشتی آب در آن قسمت برد.

خارج کردن شیر برقی خراب از لباسشویی:

نخستین گام جهت خارج کردن شیر برقی مستهلک، جداسازی اتصالات برقی ماشین لباسشویی (دسته‌سیم‌ها) است. برای این کار می‌توانید از پیچ گوشتی استفاده نمایید. در مرحله بعد می‌بایست شیلنگ‌هایی را که به شیر برقی وصل هستند جدا کنید. برای این کار می‌توانید از انبردست استفاده کنید و شیلنگ‌ها را با کمی نیروی دست خارج کنید. پس از جدا کردن اتصالات برقی و آبی شیر برقی، می‌بایست شیر برقی لباسشویی آبسال را از بدنه دستگاه جدا کنید. برای جداسازی شیر برقی، به شیوه اتصال شیر برقی توجه نمایید تا راه آن را پیدا کنید. (در مدل‌های مختلف لباسشویی شیوه این کار متفاوت است).

جای گذاری شیر برقی جدید:

در این مرحله باید بعد از اینکه شیر برقی خراب را از دستگاه خارج کردیم (مرحله پیش)، در این قسمت باید شیر برقی جدید لباسشویی را جا دهیم. پس از این که شیر برقی لباسشویی آبسال را در جای خودش قرار دادید، باید شیلنگ‌ها و اتصالات برقی را مثل قبل نصب کنید. در این مرحله باید دقت نمایید تا با مشکلی در ماشین لباسشویی روبرو نشوید. بعد از آن پنل لباسشویی را نصب نمایید تا دستگاه آماده به کار شود.

تعمیر لباسشویی آبسال

توجه داشته باشید در صورتی که مصرف کننده لباسشویی آبسال می باشید و در طول روزهای اخیر، این دستگاه، مشکلاتی را در حین کار و شستشوی لباس نشان می دهد، توصیه ما به شما استفاده از حضور یک کارشناس جهت بررسی دستگاه است. توصیه می شود تا زمان حضور کارشناس از راه‌اندازی دستگاه خودداری کنید و دستگاه را خاموش نگاه دارید. بعلاوه در زمان حضور تعمیرکار لباسشویی، اشکالات پیش آمده در دستگاه، دستکاری های احتمالی در تنظیمات (که ممکن است با انگیزه تعمیر لباسشویی توسط شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان در دستگاه انجام شده است)، جزییات و شرح کامل نوع اشکال پیش پیش آمده و مواردی از این دست را با وی در میان بگذارید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی آبسال ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات لباسشویی های آبسال به شما عزیزان است. متقاضیان سرویس های مذکور می توانند از طریق تماس با این مرکز سرویس های مورد نیاز را دریافت نمایند. خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر لباسشویی آبسال منحصر به مدلی خاص از این دستگاه نیست و کلیه مدل ها، دوقلو، درب از جلو و … را شامل می گردد.

فرم ثبت سفارش

مطالب مرتبط

5 6 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها